کمیته نظارت و رسیدگی به تخلفات و جرائم مربوط به پرواز‌های اربعین با حضور معاون سازمان بازرسی کل کشور، مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران، نماینده دادستان و مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی داخلی به ریاست سیاوش امیرمکری سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شد.

ویناپرس – کمیته نظارت و رسیدگی به تخلفات و جرائم مربوط به پرواز‌های اربعین با حضور معاون سازمان بازرسی کل کشور، مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران، نماینده دادستان و مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی داخلی به ریاست سیاوش امیرمکری سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری؛ در این کمیته مسئولیت نظارت بر پرواز‌های اربعین براساس قانون برعهده سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفت و مقرر شد سازمان مذبور ضمن رصد مستمر عملکرد آژانس‌ها و شرکت‌های هواپیمایی، در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد‌های اداری معمول و مراتب به مراجع نظارتی (تعزیرات حکومتی و بازرسی کل کشور) اعلام شود.

همچنین شرکت هواپیمایی موظف شدند بر قیمت و عرضه بلیت نظارت داشته باشند.

در این جلسه مقرر شد، پرواز‌های چارتری در بازه زمانی ۲۸/۶/۱۴۰۰ تا ۱۰/۷/۱۴۰۰ لغو و هرگونه تخلف از جمله اجبار در فروش، امتناع از فروش وگرانفروشی مورد پیگیری قضایی قرارخواهد گرفت.

براساس مصوبات جلسه مذکور مقرر شد اطلاع رسانی لازم به مردم از طریق رسانه ها صورت پذیرفته و توسط سازمان هواپیمایی کشوری نظارت دقیق و موثری بر سازمان های فروش بلیت، اپلیکیشن ها و موتور‌های جستجو‎گر انجام و مراتب به کمیته گزارش و نهایتا تخلفات مشاهده شده به تعزیرات حکومتی اعلام شود.

انتهای پیام