رئیس دیوان محاسبات کشور در ادامه‌ نامه‌نگاری‌های فنی با مقامات ارشد دولت، سیزدهمین نامه خود را خطاب به وزیر امورخارجه ارسال کرد.

ویناپرس – رئیس دیوان محاسبات کشور در ادامه‌ نامه‌نگاری‌های فنی با مقامات ارشد دولت، سیزدهمین نامه خود را خطاب به وزیر امورخارجه ارسال کرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از روابط عمومی دیوان محاسبات کشور، مهرداد بذرپاش با اشاره به ظرفیت‌های روابط خارجی و نمایندگی‌های سیاسی کشور در خارج جهت تحقق اهداف مرتبط با تولید، بر حمایت این وزارتخانه از تولیدکنندگان داخلی و سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان خارج از کشور، تاکید کرد.

بذرپاش، لغو روادید با کشورهای طرف تجاری، تنظیم توافقات صدور روادید تجاری بلندمدت و پرتردد را از جمله مواردی دانست که مسیر را برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران تسهیل می‌کند.

در ادامه‌ این نامه از حسین امیرعبداللهیان درخواست شده، پروژه‌های زیر را به صورت ویژه مورد پیگیری قرار دهد:

* توسعه پیوندهای راهبردی و گسترش همکاری‌ و مشارکت با کشورها

* تنوع‌بخشی پیوند‌های اقتصادی با کشورها به ویژه با کشورهای منطقه

* استفاده از ابزار دیپلماسی در جهت حمایت از هدف‌های اقتصادی

* استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای

* رصد برنامه‌های تحریم و افزایش هزینه برای دشمن

* مدیریت مخاطرات اقتصادی از طریق تهیه طرح‌های واکنش هوشمند، فعال، سریع و به هنگام در برابر مخاطرات و اختلال‌های داخلی و خارجی.

در پایان این نامه یادآور شده است مبنای رسیدگی دیوان محاسبات در حوزه‌های مالی و رعایت و عملکرد، مفاد مذکور و اجرای قوانین و اسناد بالادستی، ارتقای شفافیت، مبارزه با فساد و حذف قوانین مزاحم خواهد بود.

انتهای پیام