بزرگ ترین مرکز واکسیناسیون خودرویی در پادگان ۰۶ نیروی زمینی ارتش با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در محله پاسداران تهران افتتاح شد.

ویناپرس – بزرگ ترین مرکز واکسیناسیون خودرویی در پادگان ۰۶ نیروی زمینی ارتش با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در محله پاسداران تهران افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در مراسم افتتاح مرکز واکسیناسیون خودرویی در پادگان ۰۶ نیروی زمینی ارتش که با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش برگزار شد، ضمن ابراز امیدواری نسبت به کاهش نرخ مرگ و میر در صورت بروز موج جدیدی از بیماری به کمک افزایش نرخ ایمنی جمعی با واکسیناسیون، عنوان کرد: واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نقشی مؤثر در کنترل بیماری کرونا دارد، به همین دلیل یکی از شروط لازم برای زدودن آثار این بحران، تسریع و تسهیل در فرآیند واکسیناسیون است.

وی با اشاره به اینکه برای پاسخگویی به اقبال عموم مردم نیاز به راه اندازی مراکز تجمیعی با نگاهی همگرایانه حس می‌شود، افزود: زیرساخت‌های مراجعه عموم به گونه‌ای باید فراهم شود تا با حداقل زمان، حداکثر کارایی و سهولت در مسیر تکمیل این فرآیند گام برداریم.

زالی با بیان اینکه میزان دسترسی و توان مالی، دو مؤلفه مهم و تأثیرگذار در میزان بهره مندی مردم از خدمات نظام بهداشت و درمان است، گفت: در موضوع واکسیناسیون به هر دو مؤلفه توجه شده است، به ویژه با راه اندازی پایگاه‌های تجمیعی. دستگاه‌های مختلف در کشور در کنار سیستم بهداشت و درمان تمام لجستیک دانشی، تکنیکی، علمی، فنی و پشتیبانی خود را در بخش‌های مختلف به کار گرفتند و این تجربه موفقی در مدیریت بحران محسوب می‌شود که البته همکاری‌های برون بخشی از همان ابتدا شکل گرفت و در زمینه واکسیناسیون هم به اوج خود رسید.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ضمن تقدیر از همراهی‌های ارتش جمهوری اسلامی، نیروی زمینی ارتش، معاونت بهداشت و درمان ارتش، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد برکت، تصریح کرد: امروز شاهد افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی کشور از نظر وسعت و گستره فضای فیزیکی مطلوب هستیم. تجلی موفقیت امروز ما، تمرین کار تیمی و ممارست بین بخشی است.

زالی از نشان دار کردن این مرکز برای تکمیل فرآیند واکسیناسیون دانش آموزان خبر داد و اظهار کرد: این مجموعه آمادگی ایجاد سایت و ارائه خدمت اختصاصی به دانش آموزان را دارد.

وی تصریح کرد: تعداد پایگاه‌های استان تهران با احتساب مجموع مراکز بهداشتی محله محور و مراکز برون سپاری بهداشتی به بالای ۱۰۰۰ مرکز رسیده و رو به افزایش است. همچنین تا امروز در پایتخت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن تزریق شده که حدود ۳ میلیون نفر هر دو دوز را دریافت کردند.

زالی عنوان کرد: در آینده‌ای نزدیک ظرفیت ارائه خدمات به صورت شبانه روزی در این مرکز وجود دارد.

انتهای پیام