مدیرکل هواشناسی البرز گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از جوی پایدار همراه با روند افزایش آلاینده‌ها در کلان‌شهرهای استان خواهد بود.

ویناپرس – مدیرکل هواشناسی البرز گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از جوی پایدار همراه با روند افزایش آلاینده‌ها در کلان‌شهرهای استان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از مهر، آرش بهارونداحمدی اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از جوی پایدار همراه با روند افزایش آلاینده‌ها در کلان‌شهرهای استان خواهد بود.

وی بیان کرد: با توجه به دمای کمینه زیر ۵ درجه سانتی‌گراد شب‌هنگام در ارتفاعات استان البرز هرگونه عملیات بتن‌ریزی در بازه زمانی مذکور در این مناطق مطابق با آئین‌نامه بتن با مخاطره یخ‌زدگی همراه خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه آسمان امروز البرز صاف همراه با غبار محلی، روند افزایش آلاینده‌ها و در عصر و شب رشد ابر بوده و هوا در بعضی ساعات برای گروه‌های حساس ناسالم است، تصریح کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۲۱ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۷ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۶ متر بر ثانیه است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی، فردا آسمان البرز کمی ابری تا نیمه‌ابری همراه با غبار محلی، روند افزایش آلاینده‌هاست و هوا در بعضی ساعات برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد بود.

بهارونداحمدی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۲۳ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۹ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۵ متر بر ثانیه است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه