معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، از راهیابی استان البرز به مرحله نیمه‌نهایی هفتمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران خبر داد.

ویناپرس – معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، از راهیابی استان البرز به مرحله نیمه‌نهایی هفتمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، باقر قربانی با اشاره به انتشار فراخوان هفتمین دوره این رویداد فرهنگی در سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: در این دوره ۳۶ شهر به مرحله نیمه نهایی هفتمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافتند که استان‌های البرز ،کرمانشاه ،فارس و استان‌های ، مازندران، هرمزگان، خراسان رضوی بیشترین شهرهای شرکت کننده در این برنامه را به خود اختصاص دادند.

قربانی درباره نحوه داوری این آثار گفت: داوری این برنامه در سه مرحله بر اساس شاخص‌هایی همچون بهره‌گیری از مشارکت و ایجاد همگرایی میان نهادها و سازمان‌های دولتی، استفاده از مشارکت همگرایانه صنایع محلی، سازمان‌های خصوصی و مردم‌نهاد، بهره‌گیری از مشارکت همه اجزای نشر، توجه به طیف وسیعی از مخاطبان، وجود ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های اولیه برای فعال شدن در حوزه ترویج کتاب‌خوانی، کیفیت ارایه و رعایت اصول برنامه‌نویسی در نگارش طرح‌ها و برنامه، تناسب با نیازهای محلی، ارزش‌های دینی و ملی، خلاقیت، ابتکار و نوآوری، قابلیت و ضمانت اجرا  از جمله مولفه‌های داوری این آثار بودند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، تاکید کرد: داوری آثار راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی نیز در آینده نزدیک برگزار خواهد شد و پس از آن پنج شهر به عنوان کاندیداهای نهایی معرفی خواهند شد.

بر اساس این گزارش، شهرهای کرج، تبریز، ارومیه، شهرضا، نجف‌آباد،گناوه، سبزوار، سربیشه، نهنبندان، بجنورد، شیروان، سمنان، سراوان، خاش، اوز، صدرا، سنندج، کرمان، رفسنجان، بم، منوجان، کرمانشاه، فومن، خرم‌آباد، آمل، نکا، بهشهر، چابهار، بندرعباس، بندرلنگه، ملایر، همدان، تفت، دزفول، خدابنده و خرم‌دره به مرحله نیمه‌نهایی هفتمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافتند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه