ویناپرس - وزارت بهداشت در اطلاعیه خود شرایط تجویز و تزریق دوز سوم واکسن کووید19 و واکسن مسافرین را اعلام کرد.

ویناپرس – وزارت بهداشت در اطلاعیه خود شرایط تجویز و تزریق دوز سوم واکسن کووید۱۹ و واکسن مسافرین را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، با توجه به مصوبات کمیته فنی واکسیناسیون کووید ۱۹ و مرور مستندات داخلی و بین المللی برای کسب حداکثر ایمنی لازم و همچنین مراجعات افرادی که به دلیل اضطرار سفر و عدم قبول نوع واکسن دریافت شده (نوبت اول و دوم) در کشور مقصد دچار مشکل هستند موارد ذیل اعلام می‌شود:

۱ افراد بالای ۶۰ سال که دو نوبت واکسیناسیون اولیه از واکسن‌های غیرفعال شده (سینوفارم، کوواکسین بهارات و کووایران برکت) استفاده کرده اند، بایستی نوبت سوم واکسن ترجیحاً مشابه نوبت اول (غیرفعال شده) به فاصله ۴ ماه از نوبت دوم دریافت نمایند.

۲ در حال حاضر مستندات علمی برای دریافت دوز چهارم واکسن به ویژه واکسن‌های مصرف شده در کشور، موجود نیست لذا دریافت دوز چهارم توصیه نمی‌شود.

۳ در خصوص افرادی که به دلیل اضطرار سفر و عدم قبول نوع واکسن دریافتی توسط کشور مقصد، دچار مشکل شده اند کمیته ۳ نفره (اعضا به تشخیص دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی سراسر کشور) تشکیل و مجوز تزریق یک یا دو نوبت واکسن آسترازنکا به عنوان نوبت دوم یا سوم به صورت موردی و بعد از بیان هشدارهای لازم در خصوص عوارض احتمالی و اخذ تاییدیه رضایت آگاهانه از فرد اقدام نمایند. حداقل فاصله بین دریافت واکسن نوبت دوم و سوم یک ماه خواهد بود.

انتهای پیام