مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از آغاز مجدد سفرهای زمینی خارجی در پی گسترش واکسیناسیون و ابلاغ پروتکل های بهداشتی جدید خبر داد.

ویناپرس – مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از آغاز مجدد سفرهای زمینی خارجی در پی گسترش واکسیناسیون و ابلاغ پروتکل های بهداشتی جدید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، جواد هدایتی اظهار کرد: بر اساس پروتکل‌های جدید ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اتباع خارجی در صورتی که دو هفته از تزریق دوز دوم واکسن کرونای آن‌ها گذشته باشد و تست منفی PCR با مدت زمان کمتر از ۹۶ ساعت داشته باشند، می‌توانند از طریق مرزهای زمینی وارد کشور شوند.

وی افزود: سفرهای اتوبوسی از طریق مرزهای زمینی و حمل‌ونقل بین‌المللی نیز با همین مکانیزم قابل اجراست و کشورهای همسایه می‌توانند با این شرایط و پروتکل‌ها وارد کشور شوند. برای مسافران ایرانی نیز براساس توافقات صورت گرفته با کشورهای همسایه پروتکل‌ها به همین شکل بوده و به زودی سفرهای زمینی خارجی از سر گرفته می‌شود.

مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: سفرهای اتوبوسی و حمل‌ونقل بین‌المللی با کشورهای همسایه‌ای که پیش از شیوع ویروس کرونا سرویس منظم مسافری با آن‌ها داشته‌ایم از سر گرفته خواهد شد که عمده سفرهای زمینی هموطنان ایرانی به کشورهایی مانند عراق، ترکیه، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و افغانستان بوده است.

هدایتی با بیان اینکه از ابتدای آبان ماه برنامه‌ریزی برای ازسرگیری سفرهای زمینی خارجی صورت گرفته است، گفت: به احتمال زیاد از هفته آینده سفرها آغاز می‌شود و می توان گفت در آینده نزدیک شاهد رونق گرفتن مجدد این سفرها و کسب و کار فعالان این حوزه خواهیم بود که از اسفندماه سال ۱۳۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود.

وی همچنین درباره نرخ کرایه برای این سفرها گفت: پیش از این معمولا انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی نرخی را به عنوان سقف تعریف می کردند و بر رعایت درست آن نظارت می‌شد اما اگر مسافران در این سفرها شاهد تخلفات احتمالی از جمله گران فروشی بودند می‌توانند با سازمان راهداری این مسئله را در میان بگذارند تا با آن برخورد کنیم.

انتهای پیام