رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج با اشاره به آغاز فصل سرما گفت: روزی اکیپ‌های ثابت و سیار یگان حفاظت محیط زیست در منطقه علاوه بر کار حفاظت از حیات وحش به توزیع علوفه خشک و دان برای حیات وحش مشغول هستند.

ویناپرس – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج با اشاره به آغاز فصل سرما گفت: روزی اکیپ‌های ثابت و سیار یگان حفاظت محیط زیست در منطقه علاوه بر کار حفاظت از حیات وحش به توزیع علوفه خشک و دان برای حیات وحش مشغول هستند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، حمید راحتی گفت: با شروع موج سرما و بارش برف در ارتفاعات منطقه حفاظت شده البرز جنوبی و با توجه به برودت هوا در جهت حفاظت و حمایت از گونه‌های جانوری و جلوگیری از نزدیک شدن حیات وحش به جاده و روستاهای اطراف، برنامه‌های حفاظتی و مراقبتی ویژه‌ای برنامه ریزی و اجرا و با احتمال نزدیک شدن حیات وحش به نواحی مسکونی، برنامه‌های گشت و پایش منطقه با جدیت و توان بیشتری از سوی مامورین مستقر در محیط بانی‌ها دنبال می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: برنامه‌های مراقبتی و حفاظتی از طبیعت و حیات وحش گستره عظیمی از فعالیت‌های گشت و کنترل تا برنامه‌های حمایتی را شامل می‌شود که محیط بانان با توجه به شناخت و تجربه طولانی مدت، با یک برنامه‌ریزی میان مدت و با حضوری گسترده و مداوم این اقدامات را عملیاتی و اجرایی می‌کنند.

راحتی افزود: در این گشت و کنترل‌های شبانه روزی اکیپ‌های ثابت و سیار یگان حفاظت محیط زیست در منطقه علاوه بر کار حفاظت از حیات وحش به توزیع علوفه خشک و دان برای حیات وحش مشغول هستند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه / ساناز توکلی