معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: واکسن به تنهایی ایمنی صددرصد ایجاد نمی‌کند و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ضروری است.

ویناپرس – معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: واکسن به تنهایی ایمنی صددرصد ایجاد نمی‌کند و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، محسن فرهادی، در گفتگو با شبکه خبر سیما، افزود: واکسن به تنهایی ایمنی صد درصد ایجاد نمی‌کند و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ضروری است.

وی با اشاره به کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور، گفت: شاید مردم و کسبه احساس می‌کنند با افزایش پوشش واکسیناسیون در کشور، ایمنی ۱۰۰ درصد ایجاد شده است. در حالی که واقعیت اینگونه نیست و ما باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

فرهادی با اشاره به نظارت‌های بازرسان بهداشت محیط و کار از واحدهای صنفی، افزود: در این بازرسی‌ها بیش از ۱۰۰۰ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پلمب و تعطیل شده اند. اما، نکته مهم‌تر، رعایت پروتکل‌ها توسط مردم و کسبه است.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: شستن دست‌ها، زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، مهم‌ترین ابزارهای پیشگیری از ابتلاء به کرونا است.

انتهای پیام