مدیر عامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: با توجه به کمتر شدن محدودیت‌های کرونا و استقبال مردم، پروازهای فرودگاه پیام در حال توسعه است.

ویناپرس – مدیر عامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: با توجه به کمتر شدن محدودیت‌های کرونا و استقبال مردم، پروازهای فرودگاه پیام در حال توسعه است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، نادر ثناگو در جمع خبرنگاران گفت: پیام به عنوان یکی از بهترین منطقه‌های اقتصادی کشور شناخته شده و قریب به ۲۵۰ شرکت صنعتی و تولیدی در این منطقه فعالیت می‌کنند و در سال گذشته رقم اشتغال در منطقه نزدیک به ۲۰۰۰ نفر بوده‌است.

وی تصریح کرد: جذابیت برای سرمایه‌ ‌گذاران خارجی در ایران و به ویژه مناطق ویژه اقتصادی زیاد است. به دلیل تحریم‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد ولی با شرایط کنونی پیش بینی می‌شود شرایط بهتری در زمینه سرمایه‌گذاری پیش‌رو باشد.

به گفته ثناگو در حوزه هوانوردی با توجه به کمتر شدن محدودیت‌های کرونا و استقبال مردم پروازهای فرودگاه پیام در حال توسعه است و مسیر مشهد، اهواز و کیش با تلاش شرکت‌های پروازی در حال برقراری است.

وی همچنین هدف تشکیل منطقه ویژه فناوری اطلاعات را در راستای سیاست‌های جدید وزارت ارتباطات در زمینه گسترش شبکه ملی اطلاعات برشمرد و تصریح کرد:  بنیان منطقه ویژه و فرودگاه پیام نیز در رابطه با گسترش فناوری اطلاعات است.  با این نگاه که گمرک ویژه تخصصی در حوزه محصولات آی تی و آی سی تی  به شرکت‌های تولیدی و خدمات ارائه ‌می‌دهد و تسهیلات بانکی و قانونی وزارت ارتباطات نیز به شرکت‌های منطقه ویژه فناوری اطلاعات تعلق یابد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه