کشور ترکیه طی نامه‌ای به دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی شرایط جدیدی را برای مسافرینی که قصد سفر به این کشور را دارند اعلام کرد.

ویناپرس – کشور ترکیه طی نامه‌ای به دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی شرایط جدیدی را برای مسافرینی که قصد سفر به این کشور را دارند اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، کشور ترکیه، طی نامه‌ای به دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی، شرایط جدیدی را برای مسافرینی که قصد سفر به این کشور را دارند اعلام کرد.

بر این اساس، مسافرین با ملّیت ایرانی به‌مقصد کشور ترکیه از مبدأ ایران از تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۴ آبان ماه) در صورت واکسینه شدن و گذشت ۱۴ روز از تزریق دوز دوم واکسن‌های مورد قبول سازمان بهداشت جهانی اعم از فایزر، مدرنا، آسترازنکا، اسپوتنیک، سینوفارم، سینوواک (و یا گذشت ۱۴ روز از تک‌دوز واکسن جانسن)، بدون نیاز به انجام تست PCR اجازه ورود خواهند داشت.

همراه داشتن کارت واکسن انگلیسی دیجیتال یا فیزیکی به‌همراه QR الزامی است.

مسافرینی که واکسینه نشده‌اند و یا کارت واکسن معتبر همراه نداشته باشند، کمافی‌السابق نیازمند انجام تست PCR در بازه زمانی ۷۲ ساعت قبل از پرواز می‌باشند کلیه اطلاعات مندرج روی تست باید به‌زبان انگلیسی باشد و نمونه‌گیری تست توسط آزمایشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت برای پروازهای بین‌المللی باشد.

پر کردن فرم آنلاین ورود به کشور ترکیه، در وب‌سایت وزارت بهداشت کشور ترکیه به‌آدرس https://register.health.gov.tr و به‌همراه داشتن کپی و یا عکس فرم پرشده به‌روی گوشی موبایل مسافر، الزامی می‌باشد.

این مقررات درحالی از سوی ترکیه اعلام شده است که برای مسافرین در مسیرهای ورودی به ایران، ارائه گواهی عدم‌ابتلا به کووید‌ـ‌۱۹ (PCR) (انجام تست حداکثر ۹۶ ساعت قبل از پرواز) به‌زبان انگلیسی برای سنین ۱۲ سال به بالا الزامی است.

انتهای پیام