معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج ضرب الاجل تخلیه فوری ساکنان ساختمان مجاور در پروژه گودبرداری شده غیراصولی حصارک کرج را صادر کرد.

ویناپرس –  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج ضرب الاجل تخلیه فوری ساکنان ساختمان مجاور در پروژه گودبرداری شده غیراصولی حصارک کرج را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از فرمانداری کرج، با ورود نهاد حاکمیتی فرمانداری کرج و دستگاه قضائی صبح امروز در ساختمان فرمانداری کرج، جلسه ویژه ستاد مدیریت بحران شهرستان با محوریت تعیین تکلیف نهایی گودبرداری غیر اصولی حصارک کرج برگزار شد.

غفور قاسم پور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با بیان اینکه مر قانون را اجرایی خواهم کرد و جان مردم در اولویت اصلی است، گفت: در شرایط فعلی تنها تصمیم و اولویت‌دارترین انتخاب، تخلیه و اسکان ساکنان است؛ لذا با حمایت و پشتیبانی دستگاه های مرتبط و در راستای اجرای قانون، به قید فوریت تخلیه ساکنان ساختمان مجاور در پروژه مجتمع تجاری منطقه حصارک که بصورت غیر اصولی گودبرداری شده است، انجام پذیرد.

وی با اشاره به مصوبه روز گذشته در صحن شورای شهر کرج مبنی بر اختصاص ۵۰ میلیون تومان به هر خانوار اضافه کرد: سلامت و جان مردم مهم است و اگر فرزندان ما در این شرایط بودند حاضر نبودیم لحظه ای درنگ نماییم بنابراین به فوریت باید تصمیمات روی کاغذ به مرحله اجرا گذاشته شود.

 قاسم پور با بیان اینکه اهمیت موضوع موجب ورود نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار محترم شده است،گفت: مصوبات ستاد مدیریت بحران لازم الاجرا است و اگر به مرحله اجرا نرسد گزارش آن را به دستگاه قضایی اعلام می نمایم تا با اهمال گران در این زمینه از مجرای قانون برخورد شود.

 قاسم پور در این جلسه ضمن شنیدن دغدغه های مالک و پیشنهادات طرح شده برای پیشگیری از وقوع بحران احتمالی مصوباتی را بدین شرح تصویب و اعلام کرد:

 مطابق قانون، مالکان نسبت به تخلیه فوری و اسکان ساکنان ساختمان مجاور گودبرداری غیر اصولی در حصارک کرج،  تمهیدات لازم را اتخاذ نمایند.

مالکان موظف هستند مطابق  ماده  نسبت به تخلیه فوری محل اقدام نمایند. طبق بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در صورت عدم تمکین با حکم قضایی تخلیه از محل صورت پذیرد.

در صورت عدم تمکین مالکان، عدم اجرای قانون، عدم تخلیه و اسکان به محل جدید، برابر قانون تصمیم گیری شود.

شهرداری کرج موظف به اطلاع رسانی تخلیه محل به ساکنان می باشد.

شهرداری کرج به قید فوریت پلاک های اسکان ساکنان را شناسایی نماید. 

طبق قانون تامین منابع مالی اسکان بر عهده مالکان می باشد و در صورت عدم اجرای آن شهرداری موظف به تامین منابع مالی اسکان خواهد بود.

تشکیل کمیته فرعی ستاد پیشگیری از بحران با محوریت معاون امور عمرانی و فرمانداری ویژه شهرستان کرج و با حضور سازمان نظام مهندسی، نماینده تام الاختیار شهرداری کرج، نماینده تام الاختیار مدیریت بحران استانداری البرز، راه و شهرسازی و نیروی انتظامی ضرب الاجل برای اسکان خانواده ها

با هماهنگی مقام قضائی شهرداری موظف است، حکم تخلیه ساختمان را  به ساکنان ابلاغ کند.

تامین منابع مالی بر عهده مالکان می شود و در صورت عدم اجرا شهرداری مکلف به تخلیه می باشد.

طی کوتاه ترین زمان، تمهیدات لازم جهت اسکان ساکنان توسط مالک و شهرداری صورت گیرد.

مدیریت اسکان ساکنان با شهرداری کرج خواهد بود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه / ساناز توکلی