معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اگرچه سویه اُمیکرون کشورهای زیادی را دربرگرفته ولی هنوز برای قضاوت درباره عملکرد آن زود است.

ویناپرس – معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اگرچه سویه اُمیکرون کشورهای زیادی را دربرگرفته ولی هنوز برای قضاوت درباره عملکرد آن زود است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، کمال حیدری، در وبینار معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: این سویه متأسفانه عالم گیر شده اما قضاوت دقیق درباره اینکه چه رفتاری از خود نشان خواهد داد را باید بگذاریم ببینیم چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد و ویروس چه رفتاری از خود نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: از همگان به ویژه معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور می‌خواهیم نسبت به این سویه جدید حساس باشند و مراقبت‌های مرزی را افزایش دهند.

حیدری ادامه داد: در ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تقویت مراقبت‌های مرزی بحث شد. باید به مراقبت مرزی به صورت ساختاری نگاه شود. درخواست‌های زیادی برای توسعه فضای فیزیکی مراکز کنترل مرزها داریم که در نشست مشترک با وزارت راه و شهرسازی باید پیگیری شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: با توجه به اعلام آمادگی به استانداران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی مربوطه در ستاد ملی مقابله با کرونا، معاونین بهداشت به صورت مکتوب استانداردهای لازم برای توسعه مراقبت از مرزها اعم از فضای فیزیکی و تجهیزات که مدنظر است، درخواست و پیگیری نمایند.

حیدری افزود: با توجه به اینکه عمده مراجعات مردم برای کرونا به بخش خصوصی است، در جلسه‌ای که با رئیس سازمان نظام پزشکی داشتیم، بنا شد به سازمان‌های نظام پزشکی استان‌ها برای ورود بیشتر بخش خصوصی در این زمینه مکاتبه‌ای ارسال کنند.

وی اظهار داشت: یکی از بهترین استراتژی‌ها برای کنترل کرونا این است که این روند نهادینه شود تا بخش خصوصی تمام موارد مشکوک یا مثبت را از بین مراجعه کنندگان خودشان به ما گزارش کنند و ما با رهگیری آنان بتوانیم به طور مؤثرتر، بهتر و کم هزینه تر این بیماری را رصد کرده و از همه گیری بیشتر آن جلوگیری کنیم.

حیدری ادامه داد: سامانه امید اگر تقویت شود به عنوان یکی از دستاوردهایی است که می‌توان با آن افرادی که واکسن نزده اند یا بیمار و مشکوک تشخیص داده شده اند را رصد کرد. این سامانه نظارت بر عملکرد بخش خصوصی را نیز تسهیل می‌کند، لذا امیدواریم همه همکاران در جهت تقویت آن همت به خرج دهند.

انتهای پیام