رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: طی چهار سال گذشته ۲۹ پارک در کرج ساخته شده که ۲۳ مورد آن در مناطق کم برخوردار بوده است.

ویناپرس – رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: طی چهار سال گذشته ۲۹ پارک در کرج ساخته شده که ۲۳ مورد آن در مناطق کم برخوردار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، پیمان بضاعتی پور با اشاره به وضعیت جنگلکاری در کلانشهر کرج اظهار کرد: طی سه سال گذشته وسعت جنگلکاری در حواشی و مناطق مختلف کرج از ۲۰۰۰ هکتار به ۳۰۰۰ هکتار رسیده است.

وی توضیح داد: اغلب این جنگلکاری‌ها در حصار، باغستان غربی، کلاک، خلج آباد، فرودگاه پیام، مرکز حلقه دره و قزلحصار است.

بضاعتی پور گفت: در مناطق جنوبی کرج به دلیل محدودیت منابع آبی، جنگل‌های ایجاد شده با تانکر آبرسانی می‌شوند و در سایر مناطق آبیاری از طریق مخازن ذخیره آبی که از قنوات تامین می‌شود، صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه گونه درختان این جنگل‌ها همگی کم آب بر هستند، افزود: انواع درختان سوزنی برگ، توت، سنجد، عناب، زبان گنجشک و… بخشی از گونه های کاشته شده در این جنگل‌ها است.

وی با اشاره به وضعیت سرانه فضای سبز کرج هم گفت: سرانه در سال ۹۷ حدود ۱۳ متر بود که در حال حاضر به ۱۷ متر رسیده است.

وی با بیان اینکه استاندارد کشوری سرانه فضای سبز ۱۵ متر است، افزود: سرانه فضای سبز در کلانشهر کرج دو متر از میانگین کشوری بالاتر است.

این مسئول تاکید کرد: طی چهار سال گذشته ۲۹ پارک در کرج ساخته شده که ۲۳ مورد آن در مناطق کم برخوردار بوده است.

بضاعتی پور ادامه داد: طی این مدت حدود ۷۵ هکتار پارک در کرج ساخته شده که بیش از ۶۰ هکتار آن در مناطق کم برخوردار بوده است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه