معاون گردشگری کشور افزایش تبادل گردشگر میان جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه را در پی گسترش شبکه پروازی میان ایران و امارات در دستور کار قرار داد.

ویناپرس – معاون گردشگری کشور افزایش تبادل گردشگر میان جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه را در پی گسترش شبکه پروازی میان ایران و امارات در دستور کار قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی،؛ علی‌اصغر شالبافیان در نشست با «حمد عبیدالله» معاون بازرگانی هواپیمایی اماراتی موضوع تجمیع ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی را به منظور گسترش روابط گردشگری میان ایران با کشورهای همسایه در دستور کار قرار داد.

با توجه به اینکه خطوط هوایی امارات با داشتن پروازهای دارای نقطه اتصال از اهمیت قابل‌توجهی برای ارتباط کشورهای مختلف با ایران داراست؛ از این رو معاون گردشگری پیرو تقاضای گردشگران ورودی از لاهور پاکستان، حیدرآباد هند، بحرین، کویت و عمان در نظر دارد ظرفیت‌های موجود از جمله شبکه فعال پروازی ایران و امارات را به خدمت بگیرد.

همچنین در این دیدار «حمد عبیدالله» معاون بازرگانی هواپیمایی امارات پیرو اطلاعات اخذ شده از برگزاری همایش فعالان گردشگری ایران و عراق که اخیراً با هدف افزایش تبادلات گردشگری در شهر مشهد مقدس برگزار شد؛ با اشاره به اهمیت رویداد مذکور، فراهم آوردن ارتباط بخش خصوصی کشورها را در توسعه روابط گردشگری مؤثر خواند.

همچنین او با تاکید بر اینکه هم‌اکنون تعداد ۳۰ پرواز به صورت هفتگی از طریق خطوط هوایی امارات به ایران برقرار است و این ظرفیت تا آینده‌ای نزدیک تا سقف ۵۰ پرواز افزایش خواهد یافت؛ تکیه بر این ظرفیت را در هدایت گردشگران به سوی مقاصد گردشگری ایران مؤثر دانست.

حمد عبیدالله با اشاره به اینکه پروازهای اماراتی به صورت هفتگی به شهرهای شیراز، بندرعباس، تهران، اصفهان و مشهد در حال انجام است؛ به بهره‌مندی از پروازهای دارای نقطه اتصال از پاکستان و عمان به ایران تاکید کرد و فراهم آوردن ارتباط بخش خصوصی این دو کشور را در برنامه‌ریزی و دستیابی به استراتژی‌های اجرایی دارای اهمیت خواند.

انتهای پیام