وزیر کشور با بیان اینکه تمهیدات مورد نیاز برای مقابله با سویه اومیکرون در نظر گرفته شده است، گفت: نسبت به تزریق دوز سوم تاکید داریم تا ایمنی به نسبت بالا تامین شود.

ویناپرس – وزیر کشور با بیان اینکه تمهیدات مورد نیاز برای مقابله با سویه اومیکرون در نظر گرفته شده است، گفت: نسبت به تزریق دوز سوم تاکید داریم تا ایمنی به نسبت بالا تامین شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه جلسه با شهرداران اظهار داشت: نشست ما با مسئولان شهرداری کلان شهرها بود؛ در این نشست شهرداران مشکلاتی در حوزه‌های مختلف بیان کردند.

وحیدی افزود: برخی از مشکلات در خصوص آئین نامه‌ها، قانونگذاری، حوزه حمل و نقل و هوای پاک، نظام منابع انسانی و طرح جامع در شهرها بود که نکاتی مورد توجه قرار گرفت.

وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت شهرداری‌ها و لزوم خدمات رسانی؛ ایجاد رفاه و آسایش برای مردم یکی از موضوعات مهم این جلسه بود.

وزیر کشور بیان کرد: در خصوص موضوعات مختلف تصمیم گیری ها انجام خواهد شد البته برخی اشکالات با دستگاه‌ها باید رفع شود؛ امید داریم با این کار جمعی وضعیت بهتری در شهرها شاهد باشیم.

وی در خصوص تمهیدات برای مقابله با جهش تازه ویروس کرونا موسوم به اومیکرون گفت: این ویروس از کشور عمارات وارد کشور ما شد، البته تمهیداتی برای مقابله با آن داریم؛ محدودیت‌ها برای مقابله با این ویروس از کشورهایی که نقطه شروع این ویروس بودند شروع شده است و از سایر کشورها به مدت دو هفته افراد در غالب هفت مورد مجاز به تردد هستند.

وی اظهار کرد: رفت و آمد عمومی برقرار نیست مگر اینکه در غالب سرفصل درمان، تجارت و دیپلماتیک باشد.

وزیر کشور بیان کرد: برای خارجی‌ها و همچنین ایرانی‌ها انجام تست PCR منفی و تزریق دو دوز واکسن ضروری است.

احمد وحیدی خاطرنشان کرد: نکته مهم این است که نسبت به تزریق دوز سوم تاکید داریم که انجام شود تا ایمنی به نسبت بالایی اجرایی شود.

وزیر کشور تصریح کرد: مسئله سوم تشدید رعایت مقررات بهداشتی است چراکه بسیاری احساس عادی بودن شرایط را دارند که چنین نیست؛ خوشبختانه ما شرایط خوبی را داریم و نباید با بی احتیاطی در مقابل سویه جدید این وضعیت از دست برود، لذا از مردم همکاری لازم را خواستاریم.