معاون شبکه شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه تنوع و قدمت تجهیزات در حوزه ارتباطات ثابت از چالش های اصلی شبکه مخابراتی کشور است، گفت: نیاز به تغییر فناوری و تحول در این شبکه احساس می‌شود.

ویناپرس – معاون شبکه شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه تنوع و قدمت تجهیزات در حوزه ارتباطات ثابت از چالش های اصلی شبکه مخابراتی کشور است، گفت: نیاز به تغییر فناوری و تحول در این شبکه احساس می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از مهر، رضا خلیلی در جمع خبرنگاران گفت: شرکت مخابرات ایران موظف به ایجاد، توسعه و نگهداری شبکه مخابراتی کشور در تمام لایحه ها بوده و گستردگی این شبکه از نظر سطح پوشش در شهرها و روستاها نیز قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه درحوزه ارتباطات ثابت، هم اکنون چالش اصلی این شبکه به تنوع و قدمت تجهیزات بر می گردد، گفت: شبکه مخابراتی کشور نیاز به تغییر فناوری و تحول دارد.

خلیلی گفت: هم اکنون تکنولوژی به صورت روزانه در حال تغییر است و ما معتقدیم که در شبکه مخابرات نیز باید تغییر فناوری اتفاق بیافتد.

معاون شبکه شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه رویکرد جدید دولت نیز مربوط به گسترش فیبر نوری در حوزه ارتباطات ثابت است، گفت: شرکت مخابرات ایران با رویکرد توسعه فناوری FTTH در تحقق این سیاست گذاری همکاری خواهد کرد.

وی افزود: اپراتورهای ارتباطی می توانند فضای توسعه کشور را در خدمات ارتباطات ثابت گسترش دهند. این موضوع می تواند آینده حوزه ارتباطات ثابت و باند پهن را تحت تاثیر مثبتی قرار دهد.

خلیلی با اشاره به استقبال نسبتا خوب از نمایشگاه تله کام امسال از سمت شرکت های تولید کننده، تامین کنند، اپراتورها و شرکت های دانش بنیان گفت: در این نمایشگاه فعالان صنعت ارتباطات و مخابرات، نیازمندی ها، راهکارها و محصولات خود را ارائه کردند و شرکت مخابرات ایران نیز قصد دارد از محصولات دانش بنیان در حوزه سخت افزار و نرم افزار استفاده کند.

معاون شبکه شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه نمایشگاه تله کام می تواند محلی برای رصد و شناسایی نیازمندی اپراتورها در تامین تجهیزات و سفارش آن به تولید کنندگان داخلی باشد، ادامه داد: انتقال تجارت اپراتورها و شرکت ها و تبدیل شدن آن به قراردادهای همکاری از دیگر اهداف برگزاری تله کام بود که به نظر می رسد تاکنون محقق شده است.

انتهای پیام