رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم از افزایش میزان اختلالات اینترنت دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: اگر این روند ادامه یابد، امتحانات مجازی دانشگاه‌ها با اخلال مواجه می‌شود.

ویناپرس – رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم از افزایش میزان اختلالات اینترنت دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: اگر این روند ادامه یابد، امتحانات مجازی دانشگاه‌ها با اخلال مواجه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از مهر، سید علی اکبر صفوی درباره زیرساخت‌های آموزش الکترونیکی دانشگاه‌ها برای برگزاری امتحانات به صورت مجازی گفت: بر پایه آمار دریافتی از مجموع مراکز آموزش عالی ارایه‌دهنده آموزش الکترونیکی، زیرساخت‌های آموزش الکترونیکی در دانشگاه‌ها بسیار پیشرفته از قبل شده و امکانات دانشگاه‌ها در این زمینه تثبیت شده است.

وی ادامه داد: منتهی متأسفانه میزان اختلالات اینترنت در این ترم افزایش یافته است و اگر این روند ادامه یابد مشکلات زیادی برای دانشگاه‌ها، شغل‌ها و فعالیت‌ها ایجاد می‌شود و این مشکل در امتحانات بزرگ‌تر می‌شود.

رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم ادامه داد: وقتی در زمان برگزاری یک کلاس در اینترنت دانشجو اختلال ایجاد شود، با توجه به اینکه اساتید معمولاً کلاس‌ها را ضبط می‌کنند، دانشجو می‌تواند عصر همان روز دوباره کلاس ضبط شده را ببیند اما اگر اینترنت استان و کشور اختلال ایجاد شود، کل کلاس بهم می‌خورد.

وی ادامه داد: در مورد امتحانات نیز به همین صورت است امتحانات اگر به دلیل اختلال اینترنت لغو شده و یا در آن اختلال ایجاد شود برگزاری دوباره آن مشکل است. یا اینکه وبیناری برای چند ۱۰۰ نفر در کشور برگزار می‌شود که این اختلالات به کل کار صدمه می‌زند.

صفوی افزود: بنابراین از بعد یک دریافت کننده، وضعیت اینترنت خدمات اینترنت و سرعت آن روند ضعیف‌تری نسبت به سال قبل تحصیلی داریم و امیدواریم مسئولان مساله را جدی گرفته و برای رفع این مشکل اقدام کنند.

انتهای پیام