رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به اشاره به افزایش حضور دانشجویان در دانشگاهها را هزینه بر دانست و گفت: در بودجه دانشگاه‌ها هزینه تغذیه بسیار کمتر از هزینه واقعی است.

ویناپرس – رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به اشاره به افزایش حضور دانشجویان در دانشگاهها را هزینه بر دانست و گفت: در بودجه دانشگاه‌ها هزینه تغذیه بسیار کمتر از هزینه واقعی است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مسعود گنجی در نشست معاونین دانشجویی و دبیران مناطق ده گانه دانشگاه‌های سراسر کشور که در محل این سازمان برگزار شد گفت: دو مأموریت اصلی صندوق رفاه در حوزه تغذیه و خوابگاه‌ها است و در هر دو حوزه آماده کمک به دانشگاه‌ها هستیم ولی در زمینه تغذیه نیاز به تخصیص اعتبار جدی از طرف دولت داریم.

وی با اشاره به افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها از نیمسال دوم آن را برای دانشگاه‌ها هزینه بر دانست و گفت: در بودجه دانشگاه‌ها هزینه تغذیه بسیار کمتر از هزینه واقعی پیش بینی شده است که باید توسط دولت جبران شود.

وی افزود: در دو سال اخیر به علت کرونا آموزش حضوری در دانشگاه‌ها و حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها در حداقل بود ولی هم اکنون شاهد حضور حداکثری دانشجویان در دانشگاه‌ها هستیم که این موضوع نیاز به تجهیز و نوسازی و آماده سازی بسیاری از خوابگاه‌ها دارد و نیازمند حمایت بودجه‌ای است.

گنجی پیرامون تأخیر در پرداخت وام‌های دانشجویی در ابتدای سال تحصیلی جاری گفت: سامانه ثبت نام تسهیلات از آبان ماه باز بود و در صورت تکمیل روند ثبت نام از سوی دانشگاه‌ها پرداخت انجام می‌شد و هم اکنون نیز با تأیید دانشگاه‌ها، تسهیلات دانشجویان در اسرع وقت پرداخت می‌شود.

وی از معاونت‌های دانشجویی درخواست کرد در زمینه تسهیلات دانشجویی اطلاع رسانی کنند و روند تکمیل تقاضاهای دانشجویان را به سرعت انجام دهند.

انتهای پیام