رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: از روز پنج شنبه تا روز یک شنبه در جاده‌های اکثر استان‌ها بارش باران، رعدوبرق، وزش شدید باد، کاهش دما حکم فرما است.

ویناپرس – رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: از روز پنج شنبه تا روز یک شنبه در جاده‌های اکثر استان‌ها بارش باران، رعدوبرق، وزش شدید باد، کاهش دما حکم فرما است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از مهر، سرهنگ احمد شیرانی اظهار داشت: با عنایت به اعلام هشدار سازمان هواشناسی در سطح نارنجی از روز پنج شنبه مورخ ۲۳ دی تا روز یکشنبه مورخ ۲۶ دی ۱۴۰۰ در جاده‌های اکثر استان‌های کشور سامانه بارشی باران، رعدوبرق، وزش شدید باد، کاهش دما و در برخی نواحی همراه با تگرگ و برف و کولاک خواهد بود.

وی افزود: بنابراین برودت و بارش شدید باران و برف و پدیده تگرگ در جاده‌ها باعث افزایش لغزندگی در جاده‌ها به خصوص جاده‌های کوهستانی خواهد شد. در این شرایط، حتماً رانندگان عزیز ضمن اطمینان از آماده بکار بودن خودرو، از سالم بودن سیستم بخاری و برف پاکن ها، چراغ‌ها و مه شکن، می‌بایست برای تردد در این جاده‌ها حتماً زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: در این شرایط لازم است رانندگان مدت زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده‌ها رعایت احتیاط بیشتر و نیز رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی را در دستور کار خود قرار دهند و با سرعت مطمئنه که پایین‌تر از سرعت درج شده بر روی تابلوهای مسیر است رانندگی نمایند.

شیرانی خاطرنشان کرد: بیشترین علل تصادفات در هفته جاری مربوط به رعایت نکردن فاصله مناسب طولی با خودرو جلویی و عدم توجه کافی به جلو در حین رانندگی از سوی رانندگان متخلف گزارش شده است.

وی گفت: بر این اساس از رانندگان محترم درخواست داریم تا دقت لازم در رعایت فاصله طولی با خودروی جلویی و صبر و حوصله در هنگام رانندگی را در دستور کار خود قرار دهند و از هرگونه استفاده از موبایل و سایر اقداماتی که باعث کاهش تمرکز و توجه به جلو در رانندگی می‌گردد پرهیز نمایند.

انتهای پیام