مدیر عامل آبفای البرز گفت: همزمان با دهه فجر امسال شش طرح شامل پنج طرح آبرسانی و یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب در سطح استان البرز با صرف اعتبار ۴۷۶ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

ویناپرس – مدیر عامل آبفای البرز گفت: همزمان با دهه فجر امسال شش طرح شامل پنج طرح آبرسانی و یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب در سطح استان البرز با صرف اعتبار ۴۷۶ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، دوالفقار مهدی زاده در جمع خبرنگاران گفت:  این طرح ها شامل احداث و بهره برداری از مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی فردیس و ۲۰۰۰ متر مکعبی کوهسار، طرح آبرسانی به شهر تنکمان و روستای پورکان و بالاخره حفر و تجهیز و بهره برداری از پنج حلقه چاه در شهرستان کرج است.

وی در توضیح بیشتر طرح آبرسانی به تنکمان گفت: این طرح  شامل یک مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی، یک ایستگاه  پمپاژ و دو حلقه چاه است که مشکل افت فشار آب برای جمعیتی در حدود ۵۱۰۰ نفر را برطرف کرده است .

مهدی زاده خاطر نشان ساخت: این پنج طرح آبرسانی با صرف هزینه ۳۱۶ میلیارد ریال احداث  شده و جمعیتی در حدود ۵۰ هزار نفر از ساکنان البرزی از خدمات ذخیره سازی بیشتر و  توزیع پایدار و بهینه‌تر آب برخوردار خواهند شد.

وی همچنین در بخش فاضلاب از بهره برداری یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب در مهدی آباد با ظرفیت ۲۱۰ لیتر برثانیه برای جمعیت ۲۰ هزار نفر با صرف هزینه ۱۶۰ میلیارد ریال  برای ساکنان شهرک ابریشم چهارباغ خبر داد و گفت :همزمان با اغاز دهه فجر امسال، همچنین  عملیات احداث یک مخزن  ذخیره آب با ظرفیت ۵۰۰۰ متر مکعب با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریال در عظیمیه آغاز خواهد شد .

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه