رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از فروش ۴۴۳ هزار نسخه کتاب در مدت چهار روز گذشته خبر داد. 

ویناپرس – رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از فروش ۴۴۳ هزار نسخه کتاب در مدت چهار روز گذشته خبر داد. 

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ستاد خبری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران،  علی رمضانی گفت: با پایان یافتن چهارمین روز از این نمایشگاه، میزان فروش کتاب از سوی ۲ هزار ۱۰۰ ناشر شرکت‌کننده ۴۴۳ هزار و ۳۳۹ نسخه کتاب به ارزش ۲۸۸ میلیارد و ۳۳ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۸۴۰ ریال در مدت چهار روز به فروش رسید. همچنین ۷۹ هزار و ۷۵۰ هزار سفارش در این چهار روز ثبت شده است که از این تعداد ۶۰ هزار و ۵۰۴ سفارش به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شده و ۱۸ هزار و ۳۲۴ سفارش در انتظار ارسال از سوی ناشران است.

وی افزود: حدود سه هزار و ۵۰۰ خانه روستایی با درهای رنگی از سراسر کشور منتظر دریافت کتاب‌های خریداری شده از دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران هستند. این نمایشگاه برای علاقه‌مندان به کتاب در مناطق مختلف کشور و به‌ویژه روستاهایی که مشخصه اصلی‌ خانه‌هایشان پلاک نیست و پستچی‌ها نشانی آنها را با رنگ درهای منزلشان می‌شناسند، فرصتی فراهم کرد تا کتاب‌های خریداری شده خود را رایگان دریافت کنند.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با تأکید بر این‌که مردم برای ارسال کتاب‌ها هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند، عنوان کرد: تمامی هزینه‌های ارسال کتاب از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ناشران و حامیان مالی تامین شده و ناشران برای ارسال کتاب‌ها هزینه‌ای از خریداران کتاب دریافت نمی‌کنند. درصورتی‌که خریداران در این زمینه با مشکل روبه‌رو شدند می‌توانند با مرکز پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب تهران تماس و مراتب را اطلاع دهند.

علاقه‌مندان می‌توانند تا دهم بهمن‌ماه با مراجعه به سایت ketab.ir کتاب‌های مورد نظر خود را براساس جست‌وجوی‌های پیش‌بینی شده (دسته‌بندی‌های موضوعی، دسته‌بندی‌های ناشران و دسته‌بندی‌های پیشرفته) ثبت و خریداری کنند. مرکز پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به شماره ۹۱۰۰۹۸۹۸-۰۲۱ آماده پاسخگویی به سوال‌های مخاطبان در زمینه ثبت‌نام، جست‌وجو، خرید یا دریافت مرسولات است.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با حضور بیش از دو هزار ۱۰۰ ناشر داخلی و خارجی و ۲۴ کشور خارجی از سوم بهمن‌ماه آغاز شد و تا دهم بهمن‌ماه ١٤٠٠ ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید و خرید کتاب می‌توانند به ketab.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام