دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تا پایان امسال موانع قانونی تاکسی های هوایی رفع خواهد شد.

ویناپرس – دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تا پایان امسال موانع قانونی تاکسی های هوایی رفع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از مهر، منوچهر منطقی در خصوص آخرین وضعیت تاکسی‌های هوایی گفت: در حال حاضر پرواز تاکسی‌های هوایی توسط تعدادی از شرکتهای هواپیمایی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مثلاً یک شرکت هواپیمایی پنج تا ده هواپیمای خود را برای تاکسی هوایی اختصاص داده است، گفت: به دلیل اینکه تعداد پروازها کم بودند و اقتصادی نیست، تعداد تاکسی هوایی کماکان کم است.

منطقی با بیان اینکه پروازهای خراسان شمالی، شیراز، کیش و… به تعداد اندک انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: به همین دلیل به صورت غیر برنامه‌ای از تاکسی‌های هوایی استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: استفاده از تاکسی‌های هوایی دو قانون دارد که در حال رفع و رجوع است؛ قرار است تا آخر سال مشکلات قانونی استفاده بیشتر از تاکسی هوایی حل شده و حجم پروازهای داخلی بیشتر شود.

منطقی افزود: در حال حاضر پنج تا هفت پرواز صورت می‌گیرد که با رفع این قانون‌ها و تسهیل استفاده از تاکسی هوایی پیش بینی می‌شود تا آخر به بیش از ۱۰ برسد.

مهم‌ترین موضوع استفاده از تاکسی هوایی اجازه فرودگاه‌های کم تردد به نشست و برخاست ایرتاکسی ها است.

هزینه سوخت هواپیماهای کوچک نیز از دیگر چالش‌های این تاکسی هوایی است.

انتهای پیام