سخنگوی شرکت ارتباطات زیرساخت درباره علت قطعی گسترده اینترنت در تهران و البرز توضیح داد.

ویناپرس – سخنگوی شرکت ارتباطات زیرساخت درباره علت قطعی گسترده اینترنت در تهران و البرز توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، مهدی سالم با بیان این مطلب گفت: این اختلال فنی بوده و در یکی از مراکز LCT شرکت ارتباطات زیرساخت در منطقه خیابان کردستان، اتفاق افتاده بود که طبق اعلام فتاحی – مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور، در پی قطع برق  و اختلال در برق‌رسانی در یکی از مراکز شرکت ارتباطات زیرساخت، اختلال در برق رسانی مرکز ایجاد شد و این موضوع به ایجاد حریق در سیستم‌های یو پی اس و سامانه های برق رسانی، منجر شد.

به گفته او حریق با کمک آتش نشانی در مراحل اولیه اطفاء و رفع اختلال از سامانه های فنی انجام شد.

طبق اعلام مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در اثر این اتفاق عمدتا خدمات داخلی در برخی مناطق دچار مشکلاتی شد؛ در برخی موارد اینترنت بین الملل هم دچار قطعی شد که البته تا بیش از ۹۰ درصد رفع اختلال انجام شده و سرویس‌ها به حالت اولیه برگشتند.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین اظهار امیدواری کرد که تا کمتر از دو ساعت آینده، کار بازسازی مسیرها و به روزرسانی دوباره آن‌ها انجام و خدمات به مردم ارایه شود.

پیش از این سخنان، اعلام شده بود که اختلال جزئی اینترنت پیش آمده امروز در برخی مناطق تهران ناشی از اتصالی برق منجر به آتش سوزی در مرکز LCT بوده است که به سرعت برطرف شده و سیستم پشتیبان سریعا جایگزین شده است.

مهدی سالم گفت: روز جمعه به دلیل مشکل فنی در تاسیسات برق یکی از مراکز شرکت زیرساخت، اینترنت بخشی از مشترکین قطع شد.

او در توییتی ضمن عذرخواهی از مردم بابت قطعی موقت امروز، اعلام کرد که اختلال ارتباطات که از حدود ساعت ۱۰ و به علت نقص فنی در سیستم برق رخ داده بود، با تلاش همکارانم برطرف شد و تقریبا تمامی سرویس‌ها پایدتر و برقرار هستند.

شاید لازم باشد مشترکین شبکه تلفن همراه برای دسترسی مجدد به سرویس، یکبار گوشی موبایل خود را خاموش و سپس روشن کنند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه