دادستان عمومی و انقلاب کرج گفت: تمام مالکان بخش خصوصی بدانند در بحث آزادسازی حریم و بستر قاطعانه برخورد می‌کنیم و در صورت مقاومت دستگاه قضا برای تخریب ورود می‌کند و اموالشان ضایع خواهد شد.

ویناپرس – دادستان عمومی و انقلاب کرج گفت: تمام مالکان بخش خصوصی بدانند در بحث آزادسازی حریم و بستر قاطعانه برخورد می‌کنیم و در صورت مقاومت دستگاه قضا برای تخریب ورود می‌کند و اموالشان ضایع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، حسن مددی روز شنبه ۱۴ اسفند در حاشیه تخریب یک ویلای شخصی واقع در حاشیه رودخانه کرج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بحث آزادسازی بستر و حریم رودخانه کرج که مربوط به بناها و ساختمان‌های مرتبط به دستگاه‌های حاکمیتی اعم از نهادهای اجرایی و عمومی است، کار تقریبا به پایان رسیده و به جز دو نهاد نظامی، سایر بناها تخریب شده است.

وی ادامه داد: دو نهاد نظامی هم اعلام آمادگی کرده‌اند که در اولین فرصت اقدام مقتضی در این خصوص را انجام دهند.

 وی افزود: در خصوص بناهای بخش خصوصی هم باید گفت محدوده پایین رودخانه که از پایین منطقه حصار آغاز می‌شود، برخی مالکان به صورت داوطلبانه نسبت به تخریب و آزاد سازی بستر و حریم و بستر رودخانه اقدام کرده‌اند.

وی توضیح داد: به مالکان دیگر بخش خصوصی هم اخطارهای لازم داده شده تا هر چه سریعتر اقدام لازم را انجام دهند.

این مسئول اضافه کرد: ساختمانی که امروز تخریب شد چند تخلف همزمان داشته و علی رغم تذکرات و مهلتی که به مالک داده شد، اقدامی برای آزادسازی بستر صورت نگرفت و در نهایت دستگاه قضایی قاطعانه ورود کرد.

مددی اظهار کرد: تمام مالکان بخش خصوصی بدانند در بحث آزادسازی حریم و بستر قاطعانه برخورد می‌کنیم و در صورت مقاومت دستگاه قضا برای تخریب ورود می‌کند و اموالشان ضایع خواهد شد.

این مسئول گفت: در مجموع در مسیر رودخانه کرج باید آزادسازی  ۶۷۵ ساختمان با مالکیت حقیقی و حقوقی انجام شود.

این مسئول اظهار کرد: در کل ۱۹ دستگاه حاکمیتی در مسیر رودخانه دارای بناهایی بودند که آزادسازی ساختمان‌های ۱۸ مورد از آنها انجام شده است.

دادستان کرج تاکید کرد: امیدواریم تا سه ماهه اول سال بعد شاهد اجرای کامل این طرح باشیم تا مردم بتوانند از برکات آن استفاده کنند.

مددی گفت: بعد از این که همه ساختمان‌های مد نظر در طرح آزادسازی بستر و حریم رودخانه کرج انجام و نخاله‌ها هم جمع آوری شد، دیگر اجازه تصرف نخواهیم داد و اگر این اتفاق بیفتد، برخوردها شدیدتر خواهد بود.

دادستان کرج ابراز کرد: بعد از تخریب این ساختمان‌ها در برخی مسیرها دسترسی برای استفاده عموم مردم ایجاد می‌شود به عنوان مثال بخشی از حریم رودخانه که طی چند هفته گذشته آزادسازی و در اختیار شهرداری قرار گرفته، بنا است به پارک رود تبدیل شود.

مددی ادامه داد: یک هتل هم در مسیر آزادسازی قرار دارد و چون میراث فرهنگی اعلام کرده که این بنا ارزش میراثی دارد، در حال بررسی وضعیت آن هستیم.

وی گفت: حریم و بستر رودخانه کرج که طی سنوات گذشته بناهایی از قبیل رستوران، مجمتع پذیرایی و …. در آن ایجاد شده به طور کامل انجام خواهد شد و استثنائی در این خصوص وجود ندارد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه