مراسم روز درختکاری در دانشگاه خوارزمی با کاشت ۱۰۰ اصله نهال به نام شهدای این دانشگاه برگزار شد.

ویناپرس – مراسم روز درختکاری در دانشگاه خوارزمی با کاشت ۱۰۰ اصله نهال به نام شهدای این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، این مراسم با حضور حمیدرضا عبدالله پور رئیس سیما، منظر و فضای شهری شهرداری کرج، منوچهر غفاری شهردار منطقه ۶، عزیزالله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی، اعضای هیات رئیسه و تعدادی از دانشجویان و کارمندان دانشگاه برگزار شد.

برنامه کاشت نهال و گسترش فضای سبز در دانشگاه خوارزمی از سال ۱۳۹۰ آغاز شده است و شامل پارک ادب، پارک خواهران، پارک برادران ضلع شمالی، فضای سبز خوابگاه فجر، درب شرقی و غربی، پشت نگهبانی درب حصارک، جنگل کاری با درختان سنجد و چمن کاری بوده است.

باتوجه به کم آبی در سال‌های اخیر سعی دانشگاه بر این بوده که درختان مقاوم به خشکی و کم آبی کاشته شود مانند کاج، سرو، زبان گنجشک، توت، زیتون و گل محمدی

از سال ۹۰ تا پایان ۹۹ کاشت نهال از ۱۸۰۰۰ اصله عبور کرده و وسعت فضای سبز از ۳۰ هکتار به ۴۰ هکتار رسیده و احداث آبیاری قطره‌ای برای صرفه جویی در مصرف آب ۴۴ هزار متر بوده است.

عزیزالله حبیبی رئیس دانشگاه حوارزمی هم در این مراسم گفت: منشا کل حیات از آب است و کشور ما ایران محدودیت‌هایی در میزان آب دارد، مسئله مهم جامعه ما حفظ محیط زیست است، در شمال کشور ساحلی نداریم که از زباله در امان باشد و جنگل‌های ما درحال نابودی هستند و محیط زیست ما ناسالم شده است.

وی افزود: ما در این روزگار قرار داریم و باید آداب درست حفظ محیط زیست را بدانیم و به درستی آن را آموزش دهیم. یکی از سرمایه‌های ما درختان هستند به خصوص درختان مثمر، از اعضای شهرداری، اعضای هیات علمی، کارمندان و اعضای فضای سبز تشکر می کنم. قدر نعمت های الهی را بدانیم.

در پایان مراسم پیش از آغاز درختکاری از رسول قربانی از جانبازان فضای سبز، هفت نفر از بازنشستگان اعضای سبز و هفت تن از کارمندان زحمت کش فضای سبز قدردانی شد.هر یک از درختان کاشته شده در این مراسم  به نام یکی از شهیدان دانشگاه نام گذاری شده است.

مراسم روز درختکاری با کاشت ۱۰۰ اصله نهال انجام شد، در ضمن در این مراسم موسیقی محلی ایران با حضور نوازندگان بومی و محلی این سازها اجرا شد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه