معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اینکه کرج محور مواصلاتی بیش از 14 استان کشور است، گفت: این محور گردشگری پس از دو سال محدودیت سفر، در نوروز 1401 مهیای حضور گردشگران از سراسر کشور است.

ویناپرس – معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اینکه کرج محور مواصلاتی بیش از ۱۴ استان کشور است، گفت: این محور گردشگری پس از دو سال محدودیت سفر، در نوروز ۱۴۰۱ مهیای حضور گردشگران از سراسر کشور است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، غفور قاسم پور اظهار کرد: طبق اعلام ستاد مدیریت بیماری کرونا،  در نوروز ۱۴۰۱ محدودیت‌های سفر برداشته شده و مردم می‌توانند از طریق خودروهای شخصی خود به سفر بروند.

وی ادامه داد: کرج مرکز استان البرز نیز که محور عبور از ۱۴ استان مواصلاتی در کشور است از مدت‌ها قبل مهیای میزبانی از مسافران و گردشگران نوروزی شده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مسیر تردد گردشگران در آزاد راه تهران – شمال و محور گردشگری کرج – چالوس می‌گذرد، اضافه کرد: ملاک کنترل مسافران نوروزی که با خودروی شخصی به سفر می‌روند، پلاک خودروها است و افراد باید در سامانه ایران من دوزهای واکسن خود ثبت کرده باشند تا با حفظ سلامت به سفر بروند.

قاسم پور گفت: ایستگاه‌های گردشگری در ورودی و خروجی کرج پیش بینی شده و تمهیدات لازم نیز جهت اسکان مسافران نوروزی در کرج تدارک دیده شده است.

فرماندار کرج افزود: ظرفیت‌های گردشگری کرج بالا است و جای جای آن می‌تواند بستر حضور گردشگران و مسافران نوروزی باشد.

وی افزود: مسئولان کرج نیز در ایام نوروز تعطیل نیستند و به سفر نخواهند رفت و با حضور در مرکز استان آماده خدمت رسانی به شهروندان و گردشگران و مسافران نوروزی خواهند بود.

قاسم پور همچنین درباره عرضه سوخت در ایام نوروز تصریح کرد: در ایام نوروز به دلیل ازدیاد سفرهای مردم در کلانشهر کرج و مرکزاستان، باید به طور مطلوب و پایدار سوخت‌رسانی صورت بگیرد و به طور روزانه تا پایان تعطیلات از جایگاه‌های عرضه سوخت بازدید می‌شوند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه