مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز گفت: امکان بازدید مردم از کاخ سلیمانیه و برگزاری تورهای البرزگردی در سال ۱۴۰۱ وجود دارد.

ویناپرس – مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز گفت: امکان بازدید مردم از کاخ سلیمانیه و برگزاری تورهای البرزگردی در سال ۱۴۰۱ وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، فریدون محمدی عنوان کرد: کاخ سلیمانیه یکی از کاخ‌های دوران قاجاریه و متعلق به سلیمان میرزا، پسر کوچک فتحعلی شاه، است که به مناسبت تولدش از طرف پدرش به او هدیه داده شده است.

وی افزود: کاخ سلیمانیه تنها مکانی است که در آن می‌توانیم نقاشی‌های خاندان قاجار و تصاویر واقعی آنها را مشاهده کنیم، همین ویژگی منحصر به فرد موجب خاص بودن این کاخ شده است.

محمدی تصریح کرد: مرمت داخلی کاخ سلیمانیه سال گذشته به پایان رسید، بخشی از قسمت ضلع شرقی نیز که تخریب شده بود بازسازی شد و همچنین مجوز موزه نقاشی‌های تاریخی این کاخ نیز صادر شده است.

وی ادامه داد: یکی از مقاصد تورهای البرز گردی کاخ سلیمانیه است و نزدیکی این کاخ به دانشکده منابع کشاورزی و همچنین نزدیکی به عمارت مارکوف و موزه جانورشناسی می‌تواند یک پکیج کامل برای تورهای البرزگردی باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز توضیح داد: در تورهای کرج گردی در ایام نوروز با حضور راهنمایان مجرب در محل کاخ، امکان بازدید و استفاده مردم عزیز را از این فضا مهیا شده است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه