رئیس گروه امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی، ‌فرهنگی استان البرز ساعت بازدید از موزه‌ها، محوطه‌ها و بناهای تاریخی استان البرز در ایام تعطیلات نوروز 1401 را اعلام کرد.

ویناپرس – رئیس گروه امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی، ‌فرهنگی استان البرز ساعت بازدید از موزه‌ها، محوطه‌ها و بناهای تاریخی استان البرز در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

به ‌گزارش پایگاه خبری ویناپرس، هما دربندی اظهار کرد: پس از گذشت دو سال از محدودیت فعالیت موزه‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا و با انجام واکسیناسیون گسترده و سریع همگانی، در تمام موزه‌ها، محوطه‌ها و بناهای تاریخی استان البرز به مناسبت فرارسیدن قرن جدید و سال نو به روی گردشگران و مسافران نوروزی باز است.

رئیس گروه امور موزه‌ها و اموال منقول تاریخی، ‌فرهنگی استان البرز خاطرنشان کرد: کاخ موزه سلیمانیه، محوطه باستانی ازبکی، باغ موزه مروارید، کاروانسرای ینگه امام، آسیاب مهدی‌آباد و موزه تمبر یکتا از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ عصر در ایام تعطیلات نوروز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی ادامه داد: کاخ قجری سلیمانیه در محدوده مرکزی شهر قدیم کرج و حدفاصل بلوارهای شهید چمران و امامزاده حسن بنا شده است.

وی گفت: محوطه باستانی ازبکی و آسیاب مهدی‌آباد در شهرستان نظرآباد، باغ موزه مروارید در مهرشهر کرج و کاروانسرای ینگه امام نیز در شهرستان ساوجبلاغ واقع شده است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه