سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به کاشت بیش از ۲۰۰ هزار پیاز لاله در ۴۰ واریته متنوع و رنگارنگ در باغ گل‌ها اظهار کرد: با توجه به شرایط آب هوایی، هشتمین جشنواره لاله‌ها از ۱۵ فروردین با به گُل نشستن گل‌های لاله میزبان شهروندان می‌شود.

ویناپرس – سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به کاشت بیش از ۲۰۰ هزار پیاز لاله در ۴۰ واریته متنوع و رنگارنگ در باغ گل‌ها اظهار کرد: با توجه به شرایط آب هوایی، هشتمین جشنواره لاله‌ها از ۱۵ فروردین با به گُل نشستن گل‌های لاله میزبان شهروندان می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، حمیدرضا عبداله پور در خصوص زمان برگزاری هشتمین جشنواره لاله‌های شهر کرج گفت: استان البرز از نظر شرایط آب‌وهوایی و جغرافیایی قابلیت برگزاری جشنواره گل لاله را از آخرین روزهای اسفند تا پایان اردیبهشت داشته و بسته به افزایش دمای هوا و به گل نشستن لاله ها این زمان قابل پیش بینی نیست.

وی با اشاره به کاشت بیش از ۲۰۰ هزار پیاز لاله در ۴۰ واریته متنوع و رنگارنگ در باغ گل‌ها اظهار کرد: مقدمات و مراحل آماده سازی و زیباسازی جشنواره با تلاش بی وقفه همکاران در باغ گل‌های پارک چمران انجام شده و خوشبختانه پس از دو سال با توجه به واکسیناسیون گسترده شهروندان و کمتر شدن آمار همه گیری ویروس کرونا، امکان برگزاری این جشنواره برای شهروندان وگردشگران فراهم شده و امیدواریم بتوانیم در نیمه دوم فرودین و آغاز ماه پُرفضیلت رمضان المبارک میزبان خوبی برای بازدیدکنندگان باشیم.

وی اجرای جُنگ‌های شبانه با حضور شهروندان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از دیگر بخش‌های جشنواره ۱۴۰۱ باغ گل‌ها اعلام کرد و افزود:  ساعات کاری جشنواره امسال از ۱۱ صبح آغاز و تا ۱ نیمه شب ادامه خواهد داشت و نورافشانی و ایجاد فضایی شاد و مفرح در راستای ایجاد روحیه شادی و نشاط و افزایش امید به زندگی شهروندان در قالب ویژه برنامه فرهنگی در شب‌های رمضان پیش بینی شده است.

عبداله پور با اشاره به استقبال شهروندان از جشنواره لاله‌های کرج افزود: جشنواره لاله‌ها پس از برگزاری موفق هفت دوره به نمادی برای البرز تبدیل شده و این نشان دهنده علاقه شهروندان به این رویداد است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج هشتمین جشنواره لاله‌ها را فضایی برای شادی شهروندان دانست و با دعوت از شهروندان برای بازدید از این جشنواره یادآور شد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی فرصت کافی برای بروز توانمندی‌هایِ فرهنگی و اجتماعی  شهر کرج فراهم می‌کند و علاوه بر ایجاد نشاط شهری، سبب معرفی این کلانشهر در ابعاد مختلف می‌شود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه