رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج از اعمال مصوبه افزایش ۳۰ درصدی کرایه تاکسی و ۲۰ درصدی کرایه اتوبوس از اول فروردین امسال خبر داد.

ویناپرس – رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج از اعمال مصوبه افزایش ۳۰ درصدی کرایه تاکسی و ۲۰ درصدی کرایه اتوبوس از اول فروردین امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، سید جواد موسوی اظهار کرد: با تصویب شورای شهر، بنا شده بود کرایه تاکسی در خطوط مختلف تاکسی ۳۰ درصد و اتوبوس هم ۲۰ درصد اضافه شود که این مصوبه از اول فروردین امسال اجرایی شده است.

وی با اشاره به فعالیت حدود ۱۳ هزار تاکسی خطی و گردشی در کرج توضیح داد: با توجه به اینکه تاکسی‌رانان در شرایط گرانی و اوضاع نامناسب اقتصادی متحمل فشار مضاعفی شده‌اند، این میزان افزایش منطقی به نظر می‌رسد.

این مسئول اضافه کرد: افزایش کمتر کرایه اتوبوس در مقایسه با تاکسی هم با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی اقشار کم درآمد جامعه و فشار کمتر به آنها و همین طور تقویت انگیزه شهروندان برای استفاده از ناوگان اتوبوسرانی برای جابه جایی در مقاصد درون شهری اعمال شده است.

موسوی با اشاره به گلایه شهروندان و رانندگان تاکسی از کمبود پول خرد افزود: با تدابیر اندیشیده شده، نرخ کرایه تاکسی‌ها در سال ۱۴۰۱ رُند شده تا دغدغه تامین پول خُرد در میان نباشد، البته تحقق پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی در سال جاری باید وارد فاز اجرایی شود تا شاهد رفع اساسی این مشکل باشیم.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه