فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تبریک فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان، اطلاعیه شماره ۲ صادر کرد.

ویناپرس – فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تبریک فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان، اطلاعیه شماره ۲ صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن کریم، ماه دعا، نیایش، تزکیه و خودسازی، توجه عموم مردم به ویژه متصدیان محترم واحدهای صنفی و اماکن عمومی را به رعایت و اجرای موارد زیر جلب می‌کند:

«متصدیان هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، رستوران‌های بین راهی، پایانه‌ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن با اخذ مجوز از مراکز ذی ربط و ضمن رعایت شئون اسلامی و پوشاندن فضای خود (به نحوی که از بیرون قابل رؤیت نباشد) می‌توانند به مسافران خدمات ارائه کنند و فعالیت سایر اماکن پذیرایی فاقد مجوز ویژه ماه رمضان، از یک ساعت قبل از اذان مغرب (افطار) مجاز می‌باشد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، برابر مقررات و ضوابط با متخلفان برخورد می‌شود.

بر اساس احکام نورانی، مسافران و بیماران از روزه داری معاف هستند، لیکن لازم است تمام کسانی که دارای عذر شرعی هستند، از خوردن و آشامیدن در ملأ عام خودداری کنند و در صورت تظاهر به روزه خواری این اقدام، جرم مشهود تلقی و مستوجب برخورد قانونی خواهند بود.

کلیه رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه اعم از عمومی و شخصی و مردم برای حضور در پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها، موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان بوده و از هرگونه تظاهر به روزه خواری، ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات اسلامی و اخلاقی اجتناب کنند.

یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت بیش از پیش عفاف و حجاب و دوری از ناهنجارها است؛ انتظار می‌رود همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و برای تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوند ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، هنجارهای دینی به ویژه عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی با دقت بیشتری از سوی همگان رعایت شود، بدیهی است، با معدود افرادی که احتمالاً به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

فرماندهی انتظامی در زمان افطار و شب‌های قدر که حضور و تردد مردم عزیز تراکم بیشتری دارد تلاش می‌کند با حضور نیروهای خود، رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقا بخشد و البته همکاری مردم و روزه داران بسیار راهگشا خواهد بود.

ضوابط و نحوه صدور مجوز ویژه رمضان برای واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضان از طریق اتحادیه‌های صنفی ذیربط به اعضا تحت پوشش ابلاغ خواهد شد.

مسئولیت عدم رعایت موارد یاد شده متوجه مسئولین و متولیان اماکن مربوطه می‌باشد.

در پایان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، ان شاء الله که دعای خیر روزه داران و مردم عزیز بدرقه راه نیروهای پلیس در این ایام ضیافت الله و مبارک باشد، از همه شهروندان گرامی تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف و جرایم، مراتب را از طریق پلیس ۱۱۰ و یا نزدیک ترین مرکز انتظامی اطلاع دهند تا اقدام لازم صورت بگیرد.»

انتهای پیام