نماینده مردم طالقان، نظرآباد، ساوجبلاغ و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال ۱۴۰۱ در یک ردیف از ۱۰ هزار میلیارد تومان کشور سهم البرز فقط چهار میلیارد دیده شد که نیاز به بازنگری در شاخص‌ها دارد.

ویناپرس – نماینده مردم طالقان، نظرآباد، ساوجبلاغ و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال ۱۴۰۱ در یک ردیف از ۱۰ هزار میلیارد تومان کشور سهم البرز فقط چهار میلیارد دیده شد که نیاز به بازنگری در شاخص‌ها دارد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، علی حدادی پنجشنبه ۱۸ فروردین در نشست شورای اداری استان البرز که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، گفت: ظرفیت‌های خوبی در بخش های کشاورزی، صنایع گردشگری، خدمات از جمله نیروی انسانی فعال انقلابی دارد. با این وجود مشکلات زیادی در زیر ساخت‌های بهداشت و درمان، آموزش، ورزش، آب، و وجود زندان‌ها دارد. همچنین حاشیه نشینی به دلیل مهاجرت پذیری این استان مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

حدادی افزود: رفع مشکلات استان نیاز به نگاه درست و جامع  و اصلاح در ساختار بودجه و شاخصه‌های توسعه دارد. مصداق بارز آن در بودجه سال ۱۴۰۱ در یک ردیف از ۱۰ هزار میلیارد تومان کشور سهم البرز فقط چهار میلیارد دیده شد که نیاز به بازنگری در شاخص‌ها دارد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات ما ناشی از نبود نگاه درست و جامع به مشکلات استان است، تصریح کرد: بنده در چهار شهرستان غرب البرز شامل ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ خدمتگذار هستم که بیش از ۴۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و ۷۰ درصد روستا و فعالیت های کشاورزی مربوط به غرب استان است.  این منطقه مشکلات جدی در زمینه آب شرب دارد. و مصوبه تخصیص ۲۵ میلیون مترمکعب از سد طالقان را دارد، تکمیل و تجهیز تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد، تکمیل خط انتقال آب نظرآباد، پروژه نیمه تمام مخزن ۵ هزار متر مکعبی نیازمند تامین اعتبار برای سال ۱۴۰۱ هستند. مصوبات در این رابطه مربوط به مصوبات سال ۱۴۰۱، ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ است.

وی همچنین به تخصیص اعتبار در خصوص انتقال آب از سد طالقان برای شهرستان چهارباغ و تکمیل شبکه فاضلاب این شهر  تاکید کرد.

حدادی با بیان اینکه در بخش بهداشت و درمان مشکلات جدی  زیر ساختی در شهر جدید هشتگرد داریم، گفت: این مهم نیاز به دستور ویژه شما دارد. همچنین در زمینه تکمیل بیمارستان شهر جدید هشتگرد و تکمیل و تجهیز  بیمارستان طالقان و چهار باغ نیازمند دستور ویژه است.

وی با اشاره به مشکلات در بخش راه و شهرسازی، تصریح کرد: در موضوع پروژه های نیمه تمام اکنون پروژه راه هشتگرد_طالقان ۲۱ سال طول کشیده و بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته است و باید بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم و نیازمند نگاه ویژه در زمینه اعتبارات است. این پروژه  نیاز به ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۴۰۱  دارد. همچنین جاده نیمه کاره سهیلیه، چهارباغ و  راه نجم آباد-نظر آباد و هشتگرد نیازمند توجه ویژه است.

وی همچنین به تکمیل استادیوم ورزشی در این منطقه که تنها استادیوم غرب البرز محسوب میقود  تاکید کرد و گفت که تنها ۱۵ میلیارد تومان در این یفر برای این استادیوم در نظر گرفته شد.

 این نماینده مردم در مجلس به لزوم توجه جدی به حمایت از کشاورزی، کشت گلخانه ای، صنایع تبدیلی و تکمیلی و همچنین پرورش داروهای گیاهی و فعالیت دامپروران  تاکید کرد.

حدادی همچنین خواستار حمایت از شرکت های دانش بنیان، مجتمع تحقیقاتی کاوش که بستر خوبی برای فعالیت شرکت های دانش بنیان است شد.

وی افزود: امیدواریم دستور ویژه ای برای حمایت و تعیین تکلیف لکه‌های صنعتی، حفره های خالی شهرک های صنعتی و بنگاه های کوچک، متوسط و بزرگ صادر شود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه