معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: هزینه خرید انشعاب در داخل کلانشهر کرج به جز هزینه خرید کنتور سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در حواشی و شهرهای اقماری دو میلیون و ۴۰۰ تومان است.

ویناپرس – معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: هزینه خرید انشعاب در داخل کلانشهر کرج به جز هزینه خرید کنتور سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در حواشی و شهرهای اقماری دو میلیون و ۴۰۰ تومان است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، محمدمهدی بهرامی اظهار کرد: در حال حاضر حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار مشترک برق در البرز وجود دارد که حدود ۸۰ درصد آنها یعنی حدود یک میلیون و ۱۰۰ مشترک خانگی و باقی مربوط به سایر مصارف است.

وی با اشاره به اینکه کم کم به روزهای گرم سال و افزایش میزان مصرف برق به واسطه استفاده از وسایل سرمایشی نزدیک می‌شویم گفت: خوشبختانه حدود ۸۰  درصد مشترکین خانگی استان طبق الگوی عادی برق مصرف می‌کنند و تنها ۲۰ درصد از آنها جزو مشترکین پرمصرف محسوب می‌شوند.

وی تاکید کرد: الگوی عادی مصرف در ماه‌های خرداد، تیر، مرداد و شهریور هر ماه ۳۰۰ کیلووات و در ماه‌های دیگر ۲۰۰ کیلووات است.

این مسئول اضافه کرد: در آخرین روزهای سال گذشته شاهد افزایش تعرفه برق برای مشترکین پرمصرف بودیم و با این اوصاف مشترکینی که خارج از الگوی یاد شده انرژی مصرف کنند، با افزایش پلکانی هزینه برق مواجه می‌شوند.

بهرامی افزود: در حال حاضر میزان مصرف برق در البرز عادی است و مشکلی در تامین برق مورد نیاز مردم نداریم ولی با گرم شدن هوا و افزایش مصرف، باید مدیریت بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم تابستان را بدون قطعی برق پشت سربگذاریم.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: با توجه به احتمال نابرابر بودن میزان عرضه با تقاضای برق در تابستان، از شهروندان درخواست می‌شود در خصوص استفاده از لوازم برقی حساسیت بیشتری به خرج دهند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه سالانه بین ۳۰ تا ۵۰ هزار مشترک جدید به استان اضافه می‌شود، توضیح داد: هزینه خرید انشعاب در داخل کلانشهر کرج به جز هزینه خرید کنتور سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در حواشی و شهرهای اقماری دو میلیون و ۴۰۰ تومان است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه