مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان البرز گفت: جذب سرمایه گذار و بهره مندی از ظرفیت روش‌های نوین تامین مالی یک ضرورت غیرقابل انکار در استان است.

ویناپرس – مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان البرز گفت: جذب سرمایه گذار و بهره مندی از ظرفیت روش‌های نوین تامین مالی یک ضرورت غیرقابل انکار در استان است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، رضا جعفری در جلسه ای که با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان البرز در سالن اجتماعات اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان البرز برگزار شد؛ گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور ناشی از اعمال تحریم‌های ظالمانه و کاهش منابع مالی حاصل از فروش نفت، به کارگیری روش‌های نوین تامین مالی  و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی می‌تواند نقش بسزایی در اقتصاد استان ایفا نماید.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط اقتصادی موجود در کشور باید به سمت موتور محرکه ای به نام سرمایه گذاری برویم از دستگاه های اجرایی استان خواست تا با  آغوش باز پذیرای سرمایه گذاران در استان باشند و نسبت به شناسایی، احصاء و معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف دامداری، کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری ، توریسم و … به مرکز خدمات سرمایه گذاری استان البرز جهت تهیه کتابچه الکترونیکی فرصت‌های سرمایه گذاری استان البرز در سال ۱۴۰۱ کمک کنند.

جعفری با اشاره به نرخ بیکاری ۸.۳ درصدی استان البرز افزود: با توجه به قابلیت‌ها، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوان استان البرز در حوزه های مختلف جهت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی ، نباید شاهد این میزان بیکاری در استان باشیم.

وی علاوه بر ضرورت دعوت از سرمایه گذاران ، لازمه محقق شدن جذب منابع بیشتر در استان البرز را فراگیری روش‌های نوین تامین مالی عنوان و بیان کرد: تبصره ۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ نیز به لزوم استفاده از مشارکت عمومی و خصوصی در تامین منابع مالی ۱۴۰۱ تاکید دارد.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان البرز از نمایندگان دستگاه های اجرایی خواست تا در شناسایی و معرفی طرحهای سرمایه گذاری به سند آمایش سرزمینی استان البرز، کم آب بر بودن پروژه ها، رعایت توسعه متوازن در بخش‌های مختلف و موضوع زیست بومها توجه ویژه ای داشته باشند.

شایان ذکر است در این جلسه ۱۶۶ عنوان طرح سرمایه گذاری توسط شهرداری کرج، جهادکشاورزی، صنعت،معدن و تجارت ،پارک علم و فناوری و سایر دستگاه های اجرایی استان البرز  مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه