نماینده کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: سوال این است که چطور ما در نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، سلول های بنیادین و هوا فضا جزو کشورهای برتر هستیم ولی در برخی از حوزه ها علی رغم ده ها سال سابقه فعالیت اما همچنان عقبیم.

ویناپرس – نماینده کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: سوال این است که چطور ما در نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، سلول های بنیادین و هوا فضا جزو کشورهای برتر هستیم ولی در برخی از حوزه ها علی رغم ده ها سال سابقه فعالیت اما همچنان عقبیم.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، به نقل از روابط عمومی گروه صنعتی آذین خودرو علیرضا عباسی نماینده مردم استان البرز در مجلس شواری اسلامی به همراه عبدالله دارایی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی، رضایی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز و سایر مدیران استانی هفته کار و کارگر را در جمع کارگران گروه صنعتی آذین خودرو گرامی داشته و با اهدای شاخه گل یاد و خاطره شهدای کارگر را زنده نگاه داشتند.

در این مراسم عباسی ضمن تقدیر از زحمات گرانقدر کارگران در کشور که محور توسعه و آبادانی هستند گفت :کشور راهی جز توسعه و پیشرفت و حرکت در مرزهای دانش ندارد که این مهم به دست شما کارگران امکان پذیر خواهد بود.

 نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: ماحصل تحقیق، کار و کارگری هوشمند و مهارت محور و دانش بنیان است که می‌تواند باعث حل مسائل و مشکلات کشور شود و قوی شویم.

عباسی گفت: وقتی به آمارهای بین المللی در حوزه های مختلف نگاه می کنیم ایران جزو پنج یا ۱۰ کشور اول دنیاست و البته هیچ منطقی قبول نمی کند که ما در حصر و محدودیت باشیم ولی بتوانیم جزو کشورهای پیشرو باشیم.

وی با بیان اینکه ایران در حوزه سلول‌های بنیادین جزو پنج کشور اول دنیاست و ما امروز به این دستاورد افتخار می کنیم، تصریح کرد: سوال این است که چطور ما در نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، سلول های بنیادین و هوافضا جز کشورهای برتر هستیم ولی در برخی از حوزه ها علی رغم ده ها سال سابقه فعالیت اما همچنان عقبیم. ما هر کجا که اراده کردیم و کار را به کاردان سپردیم رشد کرده‌ایم.

عباسی افزود: یکی از شرکت های دانش بنیان کرج در عرصه بیو تکنولوژی کیت تشخیص کرونا به ۱۸ کشور از جمله آلمان، فرانسه و ایتالیا صادر می کند و این در حالی است که کرونا حدود دو سال است که دنیا را فرا گرفته است. با این اوصاف ما هر گاه که خواستیم، توانستیم و در بخش هایی هم که موفق نبوده ایم یا نخواسته ایم و یا دست های پشت پرده بوده تا ما اراده نکنیم.

وی با بیان اینکه با وجود نیروی انسانی متخصص در کشورمان ما تا به امروز در هر حوزه ای که اراده کرده ایم موفق بوده ایم، اضافه کرد: جمعیت دانشجویی در کشورمان نسبت به گذشته چند برابر شده ولی یکی از مشکلاتی که در سطح دانشگاه ها با آن مواجه ایم این است که ما تحقیق کردیم تا مقاله چاپ کنیم و این در حالی است که تحقیق علاوه بر چاپ مقاله باید منجر به رفع نیازهای کشور هم شود.

وی با تاکید بر اینکه ماحصل تحقیق نه تنها باید حرکت در مرزهای دانش باشد؛ بلکه باید مسائل و مشکلات کشورمان را هم حل کند، افزود: ما باید مسائل و مشکلات کشور را احصاء و برای حل این مشکلات به هر یک از دستگاه ها ماموریت بدهیم و اگر اینگونه عمل کنیم مطمئن باشید که جزو کشورهای پیشرو خواهیم بود.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی تاکنون به هر آنچه خواسته دست یافته است، تصریح کرد: در نیروی انسانی نسل‌های مختلف دانشگاه وجود دارد که نسل اول را پشت سر گذاشتیم و تعداد دانشجویان ما نسبت به ۴۰ سال گذشته قابل قیاس نیست.

وی با بیان اینکه کارگران به عنوان زحمتکشان جامعه بسیار ارزشمند هستند و باید به آنها بها دهیم، تصریح کرد: ماحصل مجموعه کارگر و کارفرما تولید می‌شود و با رونق تولید در کشور اشتغال ایجاد و مشکل اشتغال، مسکن، ازدواج و ناهنجاری‌های اجتماعی حل خواهد شد.

در این مراسم دارایی مدیرکل کار البرز هم در جمع کارگران گفت: روز کار و کارگر را گرامی می داریم و افتخار می کنیم که خدمتگزار کارگران شربف در کشور هستیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه این مراسم اشاره کرد: روز و هفته کارگر ایام مناسبی برای ارج نهادن به کارگرانی است که باعث پیشرفت و توسعه کشور می شوند ، چرا که کارگر نماد نوآوری، سازندگی، توسعه و تعالی کشور است و کارگران، یکی از ارزشمندترین گروه های جامعه هستند.

وی افزود: در اسلام، کارگران از ارزش و جایگاه ویژه‌ای برخوردارند چرا که چرخ عظیم جوامع بشری با دست کارگران می‌چرخد و حیات ملت‌ها، مرهون کار و کارگری است. کارگران ایران به تاسی از آموزه‌های دینی در همه صحنه‌ها، چه قبل از انقلاب، چه دوران دفاع مقدس و چه در دوران سازندگی خوش درخشیده‌اند.

همچنین در این مراسم رضا رضایی رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت استان البرز در جمع کارگران با بیان اینکه بسیار خوشحالم که در کنار شما عزیزانی هستم  که باعث رشد و توسعه و بالندگی کشور هستید گفت: همه ما در اقتصاد مقاومتی باید از کار، کارگر و تولید، اشتغال و کارآفرینی حمایت کنیم و با تلاش برای اصلاح قوانین مربوط به حوزه کارگری و کارفرمایی باعث شویم این مناسبات سبب آبادانی و توسعه در کشور شود .

رئیس گروه صنعتی آذین خودرو ادامه داد: بعد از اقتدار نظامی کشور باید دارای اقتدار اقتصادی باشد  و امروز تولید کنندگان صنعتگران و کارگران سرداران و بزرگان صحنه اقتصادی کشور محسوب می شوند.

وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب طی این سال ها شعارهایی را انتخاب کردند که در مسیر توسعه اقتصادی کشور و مدیریت جهادی و کار و تلاش و تولید بوده اند، تصریح کرد: ما در جنگ شاهد مدیریت جهادی و جهادگونه از سوی رزمندگان کشورمان بودیم و بعد از جنگ این کارگران و صنعتگران بودند که جهاد کردند و در خط مقدم جهادگری تلاش کردند.

رضایی به اهمیت تولید دانش بنیان در نزد رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: تولید دانش بنیان به اقتدار اقتصادی کشور ها وابسته است. در واقع امروز کشورهایی دارای اقتصاد قوی هستند که بتوانند تولید دانش بنیان داشته باشند و این مهم با کار جهادی، تولید و کارگری هوشمند و بادانش و مهارت امکان پذیر خواهد بود. ذنشی که برگرفته از ایده های نو باشد با بهره بری بالا.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر انقلاب به معنای نخوردن، نپوشیدن و صرفه جویی کردن نیست افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه کشور به گونه‌ای اداره شود که اگر اتفاقی افتاد توان ایستادگی در برابر آن را داشته باشیم و آنقدر قوی باشیم که تکانه سیاسی و اقتصادی ما را اذیت نکند. پس باید کار کنیم و کار کنیم و کار.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه