مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان البرز در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اموراقتصادی و دارایی که در سالن جلسات اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان البرز برگزار شد؛ گفت: طی دوماه اخیر،۱۷۰فرصت سرمایه گذاری در استان البرز شناسایی و احصاء شده است.

ویناپرس – مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان البرز در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اموراقتصادی و دارایی که در سالن جلسات اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان البرز برگزار شد؛ گفت: طی دوماه اخیر،۱۷۰فرصت سرمایه گذاری در استان البرز شناسایی و احصاء شده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، رضا جعفری در جلسه مدیران دستگاه های تابعه وزارت اموراقتصادی و دارایی در استان البرز گفت: پروژه قطار شهری کرج، احداث نیروگاه های تجدیدپذیر و انرژی های پاک (بادی و خورشیدی)، حوزه های صنعت و معدن، ادامه پروژه اتوبان همت، پروژه احداث شهرک سلامت و نیروگاه های کوچک مقیاس تولید برق CHP، از جمله فرصت‌های سرمایه گذاری در استان البرز با بازدهی بالا هستند.

وی با اشاره به پتانسیل‌های فراوان استان البرز در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، معدن، توریسم و گردشگری گفت: اگر صنایع تبدیلی در کشور و در استان‌های مختلف مستقر شود و از مواد معدنی که در استان البرز وجود دارد استفاده گردد، ارزش افزوده بسیار بالایی را در این بخش شاهد خواهیم بود.

جعفری خاطرنشان کرد: درتمامی شاخص‌های اقتصادی و در تمامی حوزه ها کار برای انجام دادن در استان البرز وجود دارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز  بیان کرد:در بحث اشتغال در صنایع مختلف استان البرز ۱۴۰ هزار نیروی کار در استان مشغول به کار هستند و اگر توجه ویژه ای به این استان داشته باشیم، بخشی از مشکلاتی که در استان البرز و حتی تهران وجود دارد با ایجاد امکان اشتغال بیشتر، رفع می شود.

وی به ابرچالش های اجتماعی استان البرز اشاره کرد و افزود:جمعیت استان البرز در سال بین ۸۰ تا ۱۲۰هزار نفر افزایش می یابد، وجود چندین زندان بزرگ در استان البرز و حاشیه نشینی تهدیدی است که کلانشهر کرج را متاثر می سازد.

وی بیان کرد: طبق بررسی های انجام شده سرانه کلاس‌های آموزشی در استان البرز نسبت به میانگین کشوری پایین است که جهت حل این مساله برنامه هایی در دست اقدام است. همچنین عدم توزیع متوازن جمعیت در پهنه استان و تراکم بالای جمعیت در کرج و فردیس که چالش‌های اجتماعی را ایجاد نموده است.

جعفری، عدم وجود امکانات لازم برای بازیافت و دفن بهداشتی زباله در سطح استان را که هم تهدید و هم یک فرصت عنوان و بیان کرد: تهدید از آن جهت که بهداشت منطقه و مردم را به خطر انداخته و مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند و از سوی دیگر، با سرمایه گذاری بابرنامه در استان می توان از زباله که در واقع طلای کثیف محسوب می شود به نحو مطلوب در تولید انرژی و بازیافت استفاده کرد.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان البرز، آلودگی هوای استان ،عدم توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان با توجه به پتانسیل بالا، مساله کمبود کیفیت و کمیت آب که مشکلاتی را بالاخص در فصول گرم سال برای مردم ایجاد کرده است و برداشت از آب‌های زیرزمینی که باعث فرونشست زمین می گردد، را از جمله مشکلاتی که استان البرز با آنها مواجه می باشد، عنوان کرد.

وی در پایان گفت: در دولت مردمی همه مدیران اقتصادی استان هم و غم خود را در جهت رفع مشکلات مردم شریف استان قرار داده و نهایت تلاش خود را صرف توسعه همه جانبه استان،رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی،بهبود فضای کسب و کار و گسترش عدالت خواهند نمود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه