رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۳۷۰۰ ساختمان دارای نقص ایمنی شناسایی شده است.

ویناپرس – رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۳۷۰۰ ساختمان دارای نقص ایمنی شناسایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، محمد جمشیدی ضمن تسلیت به خانواده‌های جانباختگان ریزش ساختمان متروپل در آبادان، اظهار کرد: رعایت ایمنی سازه‌ها مهمترین راه برای پیشگیری از وقوع چنین حوادثی است.

این مسئول افزود: هیئت مدیره ساختمان‌ها و سازندگان بدانند که رعایت استانداردهای ایمنی و تهیه و تعبیه تجهیزات اعلام و اطفای حریق در جهت حفظ ایمنی ساکنین و جلوگیری از بروز پیشامدهای مخرب است، به طوری که در حادثه متروپل آبادان نیز تقصیر اصلی متوجه مالک و سازنده مجموعه بود لذا تقاضا می کنیم که در صورت وجود نقص ایمنی در ساختمان‌ها، داوطلبانه در جهت رفع آنها اقدام نمایند.

جمشیدی اضافه کرد: سیاست ما در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بر پیشگیری بهتر از درمان است، متمرکز شده،  بنابراین نباید اجازه دهیم که برخی بی احتیاطی‌ها و سودجویی‌ها موجب لطمه به جان و مال همشهریان شود و در این زمینه در شناسایی و تذکر و برخورد با ساختمانه‌ای فاقد زیرساخت های ایمنی جدی و مصمم هستیم.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج با اشاره به اینکه تا پایان سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۳۷۰۰ ساختمان نقص داشته که شناسایی شده است، گفت: از این تعداد برای ۲۱۵۴ ساختمان، تذکر رعایت دستورالعمل ایمنی صادر شده و ۱۵۵۵ ساختمان نیز اخطار ایمنی دریافت کردند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه