سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) حمله سایبری به سیستم چکِ گذرنامه فرودگاه امام خمینی را تکذیب کرد و از رفع نقص فنی با کمک عوامل واحد گذرنامه فرودگاه خبر داد.

ویناپرس – سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) حمله سایبری به سیستم چکِ گذرنامه فرودگاه امام خمینی را تکذیب کرد و از رفع نقص فنی با کمک عوامل واحد گذرنامه فرودگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایرنا، برخی از مسافران فرودگاه امام خمینی صبح امروز -شنبه ۱۴ خرداد- از اختلال در یکی از سامانه‌های خدمات فرودگاهی خبر دادند که موجب معطلی چند ساعته مسافران در ترمینال شده بود.

در همین رابطه «جواد صالحی» سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: هیچ گونه هکی در سیستم گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره) از صبح امروز صورت نگرفته است. نفوذ در سیستم گذرنامه بسیار سخت است و غیرممکن است و فقط یک مشکل سخت افزاری بود که حل شده است.

وی افزود: مشکل این بود که سرور آفلاین گذرنامه مشکل سخت افزاری داشته و دچار نقص سخت افزاری شده است.

به گفته صالحی، سرور آنلاین نیز برای طی فرآیند، دیتاهایی را به سرور آفلاین ارسال می‌کند و اگر دیتایی دریافت نکند فرآیند ارسال اطلاعات را خودبخود متوقف می‌کند.

سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: برای رفع نقص و تعویض قطعه سرور ِآفلاین زمان چندساعته‌ای طی شد و این به معنای حمله سایبری در فرودگاه امام(ره) نبود.

انتهای پیام