مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر البرز از اعزام ۷ تیم اسکان اضطراری امداد و نجات به محل ساختمان در معرض ریزش جهت اسکان اضطراری و پشتیبانی و امدادرسانی در حادثه احتمالی خبر داد.

ویناپرس – مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر البرز از اعزام ۷ تیم اسکان اضطراری امداد و نجات به محل ساختمان در معرض ریزش جهت اسکان اضطراری و پشتیبانی و امدادرسانی در حادثه احتمالی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از مهر، طی اعلام مدیریت بحران فرمانداری کرج در ساعت ۱۸:۴۰ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات استان مبنی بر احتمال ریزش ساختمانی در حسن آباد عظیمیه؛ یک تیم فرماندهی عملیات، تیم کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان کرج به‌عنوان تیم پیشرو و پنج تیم اسکان اضطراری جهت اسکان اضطراری ساکنین به‌منظور پیشگیری از حادثه احتمالی به این محل اعزام شدند.

رئیس هلال احمر البرز

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز در این باره بیان داشت: در حال حاضر تیم‌هایی از اورژانس، آتش نشانی و نیروی انتظامی، شورای شهر، شهرداری در کنار جمعیت هلال احمر در محل حضور دارند.

محمدباقر خلفی طی حضور در محل اظهار کرد: جهت پشتیبانی و اسکان اضطراری ساکنین یک تیم فرماندهی، ۵ تیم اسکان اضطراری و یک تیم کوهستان در منطقه حضور دارند تا در صورت بروز حادثه در اولین فرصت و کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم را جهت اسکان و ارائه کمک‌های اولیه ارائه نمایند.

به دستور مدیریت بحران استانداری و مسئولین شهری با حضور اعضای شورای شهر، شهردار و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ۲ مدرسه جهت اسکان حداقل ۳۰ خانوار در نظر گرفته شده و شرایط برپایی اردوگاه موقت در این مدارس فراهم شده است و جمعیت هلال احمر اقدام به برپایی چادر و اسکان اضطراری در محل کرده است.

گفتنی است: حدود ۳۰ واحد مسکونی در چند مجتمع مجاور یکدیگر در معرض خطر ریزش قرار دارند که علی‌رغم هشدارهای ابلاغی، اکثر ساکنین حاضر به تخلیه ساختمان و ترک محل نیستند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه