مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: اولین جشنواره بازار سفر از ۳۱ خرداد تا سوم تیر به مدت ۵ روز در پارک چمران برگزار می‌شود.

ویناپرس – مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: اولین جشنواره بازار سفر از ۳۱ خرداد تا سوم تیر به مدت ۵ روز در پارک چمران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، فریدون محمدی در نشست با خبرنگاران که دوشنبه ۲۳ خرداد در سالن جلسات این اداره برگزارشد، اظهار کرد: جشنواره بازار سفر امسال برای اولین بار در شهر کرج و استان البرز گزار می‌شود که یک جشنواره تخصصی برای فروش تور و پکیج‌های سفر است.

وی افزود: البرز در مسیر مواصلاتی بیش از ۲۵ استان و با جمعیت بیش از ۳ میلیون و نزدیکی به پایتخت مقصد سفرهای آخر هفته مردم پایتخت و مقصد سفرهای کوتاه‌مدت است و مسافران می‌توانند با حداقل زمان به البرز برسند.

وی با اشاره به اینکه اکنون البرز مورد توجه مسافران واقع شده، افزود: سفر به شمال کشور بار ترافیکی بالایی دارد و مسیر سفر بسیار طولانی است اما البرز این ویژگی را ندارد و با سه ساعت رانندگی می توان به مکانی مانند طالقان رسید.

به گفته محمدی مهمترین هدف جشنواره این است که بازار خرید مسافرین داخلی کرج را از تهران به کرج بیاورد زیرا بسیاری از مسافران داخلی کرج خدمات گردشگری البرز را از آژانس‌های تهران تهیه می‌کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز افزود: بسیاری از مردم البرز به دنبال خرید پکیج‌های داخلی هستند و علاوه بر این باید برای سفر خارج از استان البرزی‌ها هم برنامه داشته باشیم.

 وی با اشاره به اینکه ۱۴۰ آژانس گردشگری در البرز فعالیت می‌کنند که ۲۰ آژانس در بین آن‌ها از بهترین آژانس‌های گردشگری کشور هستند، تصریح کرد: باید این قابلیت را نشان دهیم و برگزاری این نمایشگاه بهترین راه برای معرفی آژانس‌های گردشگری استان است.

محمدی با اشاره به اینکه جشنواره بازار سفر از این پس هر سال برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره برخلاف باقی جشنواره‌ها کاملا مدرن و جدید است و به بهترین روش و با پشتیبانی شرکت تعاونی گردشگری سیمرغ برگزار می‌شود. پیش‌بینی می‌شود، بیش از ۵۰ شرکت گردشگری در این جشنواره شرکت کنند.

محمدی در پایان در مورد کسانی که اقدام به برگزاری تور بدون مجوز اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌کنند، گفت‌: افراد در صورت مشاهده چنین مواردی گزارش کنند زیرا حوزه گردشگری هیچ مسئولیتی را در قبال خطرهای احتمالی این تورها نمی‌پذیرد. همچنین هیچ گردشگری بدون انعقاد قراردادنامه مورد تایید، اقدام به سفر با هیچ توری نکند.

گفتنی است اولین جشنواره بازار سفر از ۳۱ خرداد تا سوم تیر به مدت ۵ روز در پارک چمران برگزار می‌شود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه