مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: در افق برنامه چهارساله ۵۰۰ واحد بومگردی در نظر گرفته‌ایم که کمتر از ۱۰۰ واحد در محور کرج-چالوس هستند.

ویناپرس – مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: در افق برنامه چهارساله ۵۰۰ واحد بومگردی در نظر گرفته‌ایم که کمتر از ۱۰۰ واحد در محور کرج-چالوس هستند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، فریدون محمدی اظهار کرد: در این محور ۵۶ روستا وجود دارد که ظرفیت خوبی برای اجرای طرح بومگردی است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به تسهیل ایجاد واحدهای بومگردی در استان گفت: مردم روستاهای محور کرج-چالوس که دارای خانه‌های روستایی هستند، می‌توانند برای دریافت مجوز تبدیل خانه به واحد بومگردی اقدام کنند.

محمدی ادامه داد: همچنین کسانی که زمین دارند می‌توانند برای دریافت مجوز ایجاد واحدهای بومگردی به سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز مراجعه کنند.

به گزارش ویناپرس، استان البرز به دلیل همجواری با تهران، قزوین، گیلان و مازندران یک استان استراتژیک گردشگری محسوب می شود. البرز با وجود آثار طبیعی و تاریخی متنوع مقصد ارزشمندی برای ایرانگردان و جهانگردان است و توسعه زیرساخت ها به ویژه در حوزه اقامتی و بوم گردی باید در اولویت قرار بگیرد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه