معاون اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز از پرداخت تسهیلات به متقاضیان که آمادگی لازم جهت ورود به مشاغل خانگی را دارند خبر داد.

ویناپرس – معاون اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز از پرداخت تسهیلات به متقاضیان که آمادگی لازم جهت ورود به مشاغل خانگی را دارند خبر داد و از آنان خواست نسبت به ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی به آدرس http://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir/   اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، ابراهیم شادمهر در نشستی که با حضور با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در اداره کل کار البرز برگزار شد، گفت: دولت در سال جدید در مجموع ۹۷۵ میلیارد ریال اعتبارات در بخش مشاغل خانگی پیش‌بینی کرده است که برای طرح های گروهی پشتیبان تا سقف ۲۰ میلیارد ریال برای حداقل اشتغال ۴۰ نفر و به ازای هر نفر حداکثر ۵۰۰ میلیون ریال و سقف پرداخت طرح های فردی مستقل به ازای هر نفر هزار میلیون ریال و در مجموع ۱۰ میلیارد ریال خواهد بود.

معاون اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز تصریح کرد: علاوه بر اعطای تسهیلات اشتغال مشاغل خانگی برای گروه ها و نفرات متقاضی جدید، در خصوص اعطای تسهیلات به پیشران های فعال در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی خود نیز اعتباراتی پیش بینی شده است که در صورت ارایه طرح های توسعه ای خود می توانند از این اعتبارات استفاده کنند.

شادمهر در ادامه افزود: منابع اعتباری به بانک‌های عامل استان شامل بانک توسعه تعاون به میزان ۳۵۰ میلیارد ریال، بانک کشاورزی ۱۵۰ میلیارد ریال، پست بانک ۹۵ میلیارد ریال و بانک رفاه کارگران نیز ۳۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی در ادامه گفت: دستورالعمل اجرایی ایجاد ۹۷۵۰ شغل خانگی در استان البرز پیرو ابلاغیه مورخ پنجم تیر ماه ۱۴۰۱ بر پرداخت تسهیلات به صورت فردی و پشتیبان و همچنین اولویت پرداخت به پشتیبان فعال و تعاونی‌ها و پرداخت مجدد اعتبارات خاص پشتیبان که تعهدات قبلی را انجام داده‌اند و قصد توسعه فعالیت پشتیبانی را دارند تاکید دارد.

معاون اشتغال داره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی از پرداخت تسهیلات به متقاضیان که آمادگی لازم جهت ورود به مشاغل خانگی را دارند خبر داد و از آنان خواست نسبت به ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی به آدرس http://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir/   اقدام کنند.

شایان ذکر است متقاضیانی که فاقد گواهی تجربه یا مهارت هستند در طرح جدید شش ماه فرصت دارند تا نسبت به ارائه مدارک مهارت اقدام کنند و در ابتدا فقدان مدارک مربوط به گواهی تجربه و مهارت مانعی برای ثبت نام و استفاده از تسهیلات مربوط نخواهد بود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه