دستیار ویژه وزیر بهداشت و مدیر کل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با شهردار هاوانا (پایتخت کوبا) تولید واکسن مشترک پاستوکووک را یکی از دستاوردهای مهم دو کشور در مقابله با اپیدمی کرونا عنوان کرد.

ویناپرس – دستیار ویژه وزیر بهداشت و مدیر کل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با شهردار هاوانا (پایتخت کوبا) تولید واکسن مشترک پاستوکووک را یکی از دستاوردهای مهم دو کشور در مقابله با اپیدمی کرونا عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، «رینالدو گارسیا زاپاتا» شهردار هاوانا (پایتخت کوبا) با حضور در ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با دکتر محمد حسین نیکنام، دستیار ویژه وزیر بهداشت و مدیر کل همکاری‌های بین‌الملل این وزارتخانه دیدار کرد.

دکتر نیکنام درباره این دیدار گفت:‌ وزارت بهداشت رییس کمیسیون اقتصادی مشترک بین ایران و کوبا است. این بدین معنا است مسئولیت روابط با کوبا علاوه بر سلامت، در همه حوزه ها با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است بنابراین ما در این جایگاه قاعدتا نسبت به تنظیم همه روابط در همه حوزه‌ها مسئولیت داریم.

وی افزود: شهردار هاوانا اخیرا به دعوت شهرداری تهران به ایران سفر کرده است و همکاری‌های خوبی نیز صورت گرفته و ما نیز به عنوان رییس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا ملاقاتی با شهردار هاوانا ترتیب دادیم.

مدیر کل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: روابط ایران و کوبا از گذشته روابط مستحکم و دوستانه ای بوده بنابراین به نسبت روابط خوب سیاسی می‌توان همکاری‌های اقتصادی نیز در ابعاد گسترده‌تری رقم زد که البته اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است و اقدامات خوبی نیز در پیش رو است.

دکتر نیکنام یادآور شد: ما علیرغم همه مشکلاتی که عده‌ای رقم زده بودند، نفت را به کوبا رساندیم و کوبا علاقه مند گسترش ارتباط با ایران در حوزه نفت و انرژی است.

وی با اشاره به همکاری های ایران و کوبا در حوزه سلامت و پزشکی اظهار کرد: بیوتکنولوژی یکی از  توانمندی‌های مهم کوبا بوده که ما در این زمینه از گذشته تا کنون با هم همکاری و ارتباط داریم.

مدیر کل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همکاری های ایران و کوبا در مقابله با اپیدمی کرونا اشاره و تولید واکسن مشترک پاستوکووک را یکی از دستاوردهای مهم این دو کشور عنوان و تصریح کرد: وقتی همکاری های علمی بین ایران و کوبا منجر به یک محصول می شود حکایت از یک ارتباطات خوب و عمیق بین این دو کشور بوده و نشانگر یک ظرفیت بالا در این ارتباطات است.

دکتر نیکنام در پایان گفت: امیدواریم که بتوانیم از زمینه خوب سیاسی و فرهنگی بین ایران و کوبا در زمینه های اقتصادی نیز بهره مند شویم.

انتهای پیام