جشنواره گل آفتابگردان در روستای کندر با حضور معاون گردشگری اداراه کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز افتتاح شد.

ویناپرس – جشنواره گل آفتابگردان در روستای کندر با حضور معاون گردشگری اداراه کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، شهرام علی‌محمدی اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های کشاورزی را در راستای اشاعه و توسعه گردشگری کشاورزی و بومگردی در البرز است.

معاون گردشگری اداراه کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه در دو هفته گذشته نیز در روستای گردشگری کندر جشنواره عسل و شاتوت برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری جشنواره گل آفتابگردان نیز مانند دیگر جشنواره‌ها وسیله‌ای برای این است که مناطق روستایی گردشگری البرز را بیشتر به گردشگران بشناسانیم.

علی‌محمدی ابراز امیدواری کرد که تکرار این رویدادها و جشنواره‌ها مقدمه‌ای برای شناساندن البرز به عنوان مقصد گردشگری مخصوصا بومگردی و گردشگری کشاورزی باشد.

او افزود: همچنین نمایشگاه صنایع‌دستی معمولا در جشنواره‌های کشاورزی برگزار می‌شود که فروش صنایع‌دستی و اقتصاد بومی منطقه رونق بگیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه روستای کندر دارای تاسیسات اقامتی بومگردی نیز هست، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره‌ها به بومگردی در این منطقه کمک کند. طالقان و جاده گردشگری کرج-کندوان از شرایط خوبی برای بومگردی برخوردار است.

این جشنواره ساعت۱۸ دیروز پنجشنبه ۳۰ تیر در مزرعه لزور واقع در روستای کندر افتتاح شد و تا ۵ مرداد ادامه دارد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه