رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: لازم است مراسم ایام محرم در فضاهای باز برگزار شود و پروتکل‌ها هم باید مانند سال‌های گذشته به هیئت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی ابلاغ شود.

ویناپرس – رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: لازم است مراسم ایام محرم در فضاهای باز برگزار شود و پروتکل‌ها هم باید مانند سال‌های گذشته به هیئت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی ابلاغ شود.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، شهرام صیادی، با اشاره به اینکه متاسفانه مردم در مقایسه با چند ماه گذشته نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل انگاری می‌کنند، اظهار کرد: با توجه به افزایش تعداد بستری‌ها، تغییر رنگ بندی اغلب شهرها و بالا رفتن تعداد مراجعین سرپایی، از مردم درخواست می‌شود نسبت به تزریق دز یادآور و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در مکان‌های پرتردد حساسیت لازم را به خرج دهند.

وی با اشاره به اینکه واجدین شرایطی که شش ماه از تزریق دز قبلی واکسنشان میگذرد حتما باید نسبت به دریافت دز یادآور اقدام کنند، ابراز کرد: کسانی که به تازگی به کرونا مبتلا شده‌اند هم چهارماه بعد از بهبودی و کسانی که در معرض  بیمار کرونایی قرار دارند هم حداقل باید دو هفته صبر و بعد دز جدید واکسن را تزریق کنند.

صیادی اضافه کردک خوشبختانه سبد واکسن استان تکمیل است و واجدین شرایط با مراجعه به نزدیک ترین مراکز تجمیعی و پایگاه‌های بهداشت نسبت به تزریق کرونا اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه با همزمان با ماه محرم و فعالیت هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری، شاهد تجمع مردم در گوشه و کنار شهر هستیم، گفت: لازم است مراسم ایام محرم در فضاهای باز برگزار شود و پروتکل‌ها هم باید مانند سال‌های گذشته به هیئت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی ابلاغ شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه در ماه محرم پخش نذورات در سطح جامعه رواج دارد، افزود: در زمان  توزیع نذری استفاده از ظروف یکبار مصرف و رعایت فاصله گذاری بسیار اهمیت دارد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه