رئیس هیات ورزش‌های همگانی استان البرز گفت: شهریه بالای باشگاه‌های خصوصی باعث شده تا خانواده‌ها از ورزش دوری کنند.

ویناپرس – رئیس هیات ورزش‌های همگانی استان البرز گفت: شهریه بالای باشگاه‌های خصوصی باعث شده تا خانواده‌ها از ورزش دوری کنند.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، علیرضا رحمتی در حاشیه برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه ورزش با تقدیر از انعکاس خوب رسانه‌ها از برنامه‌های این هیات در جهت تشویق مردم به ورزش همگانی گفت:بر اساس پایش مرکز آمار ایران بیش از ۵۸ درصد از مردم ایران کم تحرک هستندکه این آمار در زنان چهار درصد بیشتر است.

رحمتی با اشاره به اینکه شهریه بالای باشگاه‌های خصوصی باعث شده تا خانواده‌ها از ورزش دوری کنند افزود: در تلاش هستیم تا ورزش ارزان قیمت را که همان ورزش همگانی است به میان خانواده‌ها بیاوریم تا آمار کم تحرکی کاهش یابد.

 وی ادامه داد: بیش از یک هزار برنامه برای توسعه ورزش همگانی برای خانواده‌ها برنامه ریزی شده که تا کنون در پنج ماه نخست سال جاری بیش از ۵۰۰برنامه در کل استان اجرا شده است.

رحمتی گفت: مشکل اصلی ما در استان البرز زیر ساخت‌های ورزشی است که به دلیل افزایش جمعیت جوابگو نیست، ما برای داشتن جامعه ای پویا و با نشاط باید خانواده‌ها را به سمت ورزش همگانی سوق دهیم.

این مسئول تصریح کرد: بر همین اساس از ابتدای سال جاری چهار همایش پیاده روی تحت عنوان پیاده روی ملی ایرانیان در شهرستان‌های چهارباغ، نظرآباد، طالقان و غرب کرج برگزار کردیم که به زودی در شهرستان اشتهارد، ساوجبلاغ، مرکز کرج و فردیس برگزار خواهد شد.

 رئیس هیات  ورزش‌های همگانی استان البرز در ادامه به برگزاری بزرگترین رویداد ملی ورزش همگانی اشاره و اظهارکرد: بزرگترین رویداد ملی کشور به نام لیگ دیسک طلایی در رشته فریزبی به میزبانی استان البرز در شهریور ماه برگزارخواهد شد.

 وی گفت: این مسابقات در دو رده آقایان و بانوان در شهریور ماه سال جاری در شهرکرج برگزار خواهد و شرکت کنندگان از سراسر کشور در این مسابقات شرکت خواهندکرد.

 وی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه بسیار خوبی با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج به امضاء رسیده است تا شهرداری کرج در برگزاری برنامه های ورزش همگانی یاری‌گر ما در این زمینه باشد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه