رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: در بسیاری از شاخص‌های عملکردی در حوزه‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری، استان البرز دارای رتبه‌های برتر کشوری و در جایگاه نخست است.

ویناپرس – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: در بسیاری از شاخص‌های عملکردی در حوزه‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری، استان البرز دارای رتبه‌های برتر کشوری و در جایگاه نخست است.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس به نقل از ایسنا، رامین ربیعی با اشاره به اینکه فعال سازی واحدهای راکد در اولویت ویژه دولت، وزارت صمت و این سازمان است، اظهار کرد: در طول یکسال اخیر و با همراهی همه دستگاه‌های مسئول در استان و عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، ۱۳۹ واحد تولیدی مجدداً فعال‌شده و به چرخه تولید بازگشته است.

ربیعی افزود: این واحدهای صنعتی که پیش از این راکد و نیمه فعال بودند با حجم سرمایه‌گذاری ۱۳ هزار و ۳۹۹ میلیارد ریال، زمینه اشتغال‌زایی دوباره برای بیش از ۴۰۰۰ نفر را فراهم کرده است.

وی یادآور شد: از این تعداد، شهرستان اشتهارد با ۳۸ واحد با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۵۶۹ میلیارد ریال و اشتغال ۸۷۴ نفر، بیشترین سهم و پس‌از آن شهرستان ساوجبلاغ با ۲۶ واحد و سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۷۸۷ میلیارد ریال و با اشتغال هزار و ۹۲ نفر در جایگاه بعدی قرار دارد.

ربیعی تصریح کرد: شهرستان فردیس با ۲۶ واحد و سرمایه‌گذاری ۴ هزار و ۵۶۹ میلیارد ریال و با اشتغال‌زایی دوباره برای ۹۱۷ نفر، نظرآباد با ۲۶ واحد و سرمایه‌گذاری ۹۹۹ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰۳ نفر و همچنین کرج با ۲۶ واحد و سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال و با اشتغال ۷۹۲ نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.

ربیعی در پایان تاکید کرد: خوشبختانه در بسیاری از شاخص‌های عملکردی در حوزه‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری، استان البرز دارای رتبه‌های برتر کشوری و در جایگاه نخست است که در همین خصوص و به مناسبت هفته دولت همه موارد با جزئیات خدمت مردم شریف استان ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه