استاندار البرز با اشاره به اینکه در هفته دولت 234 پروژه را در تمام شهرستان‌ها افتتاح کردیم، گفت: برای این پروژه‌ها 6 هزار و سیصد میلیارد تومان اعتبار صرف و 2 هزار و 800 شغل ایجاد شد. پروژه‌های دیگری را نیز در دست داریم که در طول هفته افتتاح می‌کنیم.

ویناپرس – استاندار البرز با اشاره به اینکه در هفته دولت ۲۳۴ پروژه را در تمام شهرستان‌ها افتتاح کردیم، گفت: برای این پروژه‌ها ۶ هزار و سیصد میلیارد تومان اعتبار صرف و ۲ هزار و ۸۰۰ شغل ایجاد شد. پروژه‌های دیگری را نیز در دست داریم که در طول هفته افتتاح می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، مجتبی عبدالهی در مراسم گرامیداشت هفته دولت که در تالار شهیدان نژادفلاح کرج برگزار شد، اظهار کرد: دولت در زمینه اقتصادی با شهامت جراحی اقتصادی را رقم زد و با وجود اینکه با افزایش نرخ‌ها مواجه بودیم اما با روند رو به جلو، ثبات در نرخ‌ها ایجاد شد.

وی با تاکید بر اینکه مسائل باید با تلاش شبانه‌روزی دنبال شود و هر هفته باید هفته دولت باشد، اظهار کرد: در مورد اقتصاد، رشد اقتصادی، سرمایه گذاری، اشتغال، افزایش درآمد و کاهش اختلاف طبقاتی از مطالبات مقام معظم رهبری است که باید به صورت جدی مورد توجه باشد. توجه به طرح های کلان در کشور و به تبع آن در استان موضوعاتی است که باید به آن بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه ما باید همه تأکیدات و توصیه های مقام معظم رهبری را به عنوان فرمان و تکلیف سرلوحه قرار بدهیم، گفت: در نشست‌ها و جلسات گذشته حدود ۲۰۰ مصوبه با ۱۱ هزار میلیارد تومان بار مالی انجام شد. این میزان به انضمام فعالیت‌های مدنظر اقتصادی در استان و پرداختی‌هایی که بانک‌ها باید داشته باشند، مجموعا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در مصوبه سفر به انجام رسید.

وی با بیان اینکه دور دوم سفرها تا دو هفته آینده آغاز می‌شود، گفت: بنابراین باید مصوبات سفر را باید به صورت جدی دنبال کنیم. معاونان، فرمانداران و مدیر کل‌ها باید مصوبات سفر خود را به صورت ویژه پیگیری کنند. زیرا حضور رئیس جمهور در دور دوم منوط به عملکرد مصوبات دور اول است.

استاندار البرز با اشاره به اینکه در هفته دولت ۲۳۴ پروژه را در تمام شهرستان‌ها افتتاح کردیم، گفت: برای این پروژه ۶ هزار و سیصد میلیارد تومان اعتبار صرف و ۲ هزار و ۸۰۰ شغل ایجاد شد. پروژه های دیگری را نیز در دست داریم که در طول هفته افتتاح می‌کنیم.

وی با بیان اینکه البرز آخرین استان از لحاظ سرانه‌های درمانی است، گفت: با کمبود دو هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی در استان مواجه هستیم. در مصوبات سفر اعتبارات خوبی برای بیمارستان‌ها دریافت کردیم و به شدت پیگیر هستیم. شاید تا آخر سال هزار تخت به تخت‌های بیمارستانی استان اضافه شود.

عبدالهی با اشاره به اینکه حدود ۵۵۰ مدرسه کم داریم، تصریح کرد: حدود ۵۵۰ هزار دانش آموز در استان داریم و بیشترین کمبود در کرج و فردیس است. اطمینان دارم با همت همکاران سرانه های آموزش افزایش می‌یابد. اکنون حدود ۶۷ مدرسه در حال ساخت است و زمین برای ساخت ۶۰ مدرسه دیگر نیز آماده کرده‌ایم. تعهد ساخت ۲۰۰ مدرسه داده ایم و با توانایی استان بیش از این هم می‌توانیم بسازیم. تنها نگرانی‌ام از این است که تیم اجرایی نتواند موضوع را ساماندهی کند.

وی با اشاره به اینکه تا آخر سال همه روستاهای استان صاحب گاز می‌شوند، افزود: در زمینه آب سهمیه آب در دوره قبل افزایش یافت و قرار است سهمیه جدید هم دریافت شود. همچنین امسال کمترین قطعی برق و آب را داشتیم.

وی با اشاره به پیگیری موضوع انتقال زندان‌های استان گفت: انتقال دو زندان به تهران مصوب و ابلاغ شده است. در این زمینه جلساتی هم داشته ایم اما ساخت زندان جدید در تهران زمانبر است و همین که مصوب و ابلاغ شده است، گام بلندی است.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه قادر به حل تمام موضوعات و رفع مشکلات زیر ساختی استان هستیم، گفت: در این راستا قرارگاه‌های مختلفی از جمله قرارگاه اجتماعی را ایجاد کرده‌ایم. روند جرائم در تمام استان‌ها حدود ۱۶ درصد افزایش داشته اما در استان ما ۶ درصد کاهش داشته است. درواقع نسبت به کل کشور ۲۱ درصد کاهش داشته است. در این مورد توجه به موضوعات فرهنگی، نشست با سمن‌ها، معتمدان و دخیل کردن مردم در فعالیت های اجتماعی موثر است. جمع آوری معتادان باعث کاهش جرائم خرد می شود که باید در این مسیر تلاش کنیم.

عبدالهی افزود: قرار گاه عفاف و حجاب به طور مرتب برگزار می‌شود و باید به این موضوعات به عنوان کاری فرهنگی توجه ویژه شود.

به گفته عبدالهی در زمینه مسکن نباید به نهضت ملی مسکن اکتفا کنیم، بلکه باید حل مشکلات تعاونی‌ها را مد نظر قرارداده و بافت فرسوده را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه باید بیش از گذشته همدل و هماهنگ باشیم، گفت: توصیه‌های رهبر به دولت نیز همین است. وحدت و انسجام باید سرلوحه ما باشد. به موضوع امید بخشی، اطلاع رسانی و حل مشکلات مردم به طور ویژه پرداخته شود. همچنین همه دستگاه‌ها باید اقدامات و مطالبات خود را اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه