رییس کل دادگستری استان البرز گفت: بخش قابل توجهی ازسرقت‌های خرد استان از سوی معتادان متجاهر صورت می‌گیرد.

ویناپرس – رییس کل دادگستری استان البرز گفت: بخش قابل توجهی ازسرقت‌های خرد استان از سوی معتادان متجاهر صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ویناپرس، حسین فاضلی هریکندی در جلسه‌ای با مدیرکل بهزیستی البرز افزود: نبود اردوگاه ماده ۱۶ در استان البرز مشکلاتی را در بحث معتادان متجاهر به وجود آورده بود که با ایجاد آن یک همت جمعی در این استان رخ داد و شاهد کاهش چشمگیری در پرونده‌های سرقتی بودیم.

وی ادامه داد: بیشترین پرونده‌ها در استان البرز مربوط به سرقت بود و امروز از جایگاه هشتم کشوری در سال ۹۸ به جایگاه ۲۳ در این زمینه رسیده‌ایم .

رییس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: استان البرز با برخی از مشکلات اجتماعی خاص خود در کنار مشکلات عمومی در این زمینه مواجه است که می‌توان به بحث حاشیه نشینی و تغییر کاربری‌ها اشاره کرد .

وی با اعلام اینکه زیرساخت‌های استان البرز متناسب با جمعیت آن نیست گفت: همجواری این استان با پایتخت نیز به مشکلات آن افزوده است .

رییس کل دادگستری استان البرز وجود زندان‌ها را از دیگر مشکلات حوزه اجتماعی استان دانست و افزود: به واسطه وجود این زندان‎ها شاهد حضور برخی از خانواده‌های زندانیان دارای حبس های بلند مدت برای اقامت هستیم که پیامدهای اجتماعی خاص خود را به همراه داشته است.

وی یاد آورشد: بنابراین بهزیستی استان البرز به واسطه این مشکلات خاصی که در استان شاهد هستیم با جامعه هدف بیشتری برای خدمات دهی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه